Karadeniz Pet

Bu kuş niye böyle duruyor?

violent76

Yeni Üye
Resimdeki kuş yavru diye geçen hafta aldım ama kuyruğu yok ucmuyor ayakları tuhaf yeni gördüm nesi var bunun
IMG_20230630_192717~2.jpg

Kuşu kaç aylık diye verdiler?
Birden fazla problemi görünüyor o yüzden duruş bozukluğu var. Kuşun net videosu ekler misiniz? Streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz.
yavru diye aldık ama kaç aylık bilmiyorum sorunu düzelir mi ne yapmak gerekiyor kafes dışarda iken kedi kafesi devirmiş yemliğin içinde kalmış ondan sonramı ayağı böyle oldu yoksa önceden mi böyleydi bilmiyorum kırık veya çıkık var mıdır acaba videosunu sabah atarım umarım bir şeyi yoktur

Kanadı öncesinde kırılıp yanlış kaynamış olabilir. Düzelme olmazsa böyle bir durumdur muhtemelen. Ayağı da incinmiş gibi duruyor. Gördüğüm kadarıyla tüneği arada bir kavrayabiliyor. Dolayısıyla kırıktan ziyade incinme olma ihtimali yüksek. Yine de hem ayak hem de kanadını veterinere götürüp röntgen çektirirseniz en sağlıklı sonucu elde edersiniz. Kuyruk tüyleri de salmadan vs aldıysanız bir şekilde düşmüş olabilir. Bt amin forte ile güzelce destekleyin. Aynı şekilde gelişimi için vitamin, probiyotik ve kalamad kemiğini eksik etmeyin. Ayrıca kuşun gagası bana anormal uzun geldi dolayısıyla veterinere götürürseniz karaciğerine özellikle bakılmasını rica edebilirsiniz.
Yemi yere değil lütfen tele asın. Aynı şekilde mineral bloğuda yukarıya asın. Ve tünekleri de tahta kalın tüneklerle değiştirin.

Büyük ve küçük baş hayvanlara bakan veteriner anlat mı? Bu kuşlardan düzelir mi yani sorunu bakabiliyor ise eger

Büyük ve küçük baş hayvanlara bakan veteriner anlat mı? Bu kuşlardan düzelir mi yani sorunu bakabiliyor ise eger
Büyük başa bakan bakmaz muhtemelen de. Kedi köpeğe bakan varsa röntgeni çekebilir. Röntgen için kuşlardan anlaması gerekmez
Cihazı varsa çeker. Kanadı şüpheli, bana göre ayağı yüksek ihtimalle düzelir. Yemini suyunu yakınına asın

kendiliğen iyileşir merak etmeyin

İnsanları yanlış yönlendirmeyin (2)
kendi tecrübelrime dayalı olarak konuşuyorum. yorumlarıma spam yapmayın lütfen. ben yıllardır kuş üretiyorum çoğu hastalıklarına çözüm buldum doğal olarak. sitelerde ve youtube hayvanlara ne idüğü belli olmayan ilaçları basıyorlar. muhabbet kuşunun ayğına röntgen çektirecek hali mi var vatandaşın elinden birşey gelmez kuşa mdahelede bulunup zarar vereceğine içini rahatlatmaya çalışıyorum.

kendi tecrübelrime dayalı olarak konuşuyorum. yorumlarıma spam yapmayın lütfen. ben yıllardır kuş üretiyorum çoğu hastalıklarına çözüm buldum doğal olarak. sitelerde ve youtube hayvanlara ne idüğü belli olmayan ilaçları basıyorlar. muhabbet kuşunun ayğına röntgen çektirecek hali mi var vatandaşın elinden birşey gelmez kuşa mdahelede bulunup zarar vereceğine içini rahatlatmaya çalışıyorum.
Ayağı için mi dediniz, kanadı için mi dediniz yoksa kuyruğu için mi dediniz belli bile değil. Kuşun kanadı ve ayağında belli ki sorun var, kendi kendine iyileşir demek kesin bir cümledir. Ve garantisini veremezsiniz.
Ayağı incinmişse eğer kendi kendine de iyileşebilir, muhtemeldir ancak röntgen en doğru sonucu verir. Dediğim gibi kesinlik veremezsiniz. Ayrıca kanadını da es geçmeyin.

Ve yıllardır kuş üretmemiz bunu doğru ve sağlıklı bir şekilde yaptığınız anlamına gelmiyor. Diğer konuda yolculuk yapacak kuşa "ıslak ekmek verin" demenizden belli nasıl üretim yaptığınız.

Ben burada yanlış gördüğüm her bilgiye, davranışa müdahale ederim. Bu spamlamak değildir.

Ayağı için mi dediniz, kanadı için mi dediniz yoksa kuyruğu için mi dediniz belli bile değil. Kuşun kanadı ve ayağında belli ki sorun var, kendi kendine iyileşir demek kesin bir cümledir. Ve garantisini veremezsiniz.
Ayağı incinmişse eğer kendi kendine de iyileşebilir, muhtemeldir ancak röntgen en doğru sonucu verir. Dediğim gibi kesinlik veremezsiniz. Ayrıca kanadını da es geçmeyin.

Ve yıllardır kuş üretmemiz bunu doğru ve sağlıklı bir şekilde yaptığınız anlamına gelmiyor. Diğer konuda yolculuk yapacak kuşa "ıslak ekmek verin" demenizden belli nasıl üretim yaptığınız.

Ben burada yanlış gördüğüm her bilgiye, davranışa müdahale ederim. Bu spamlamak değildir.
teknik açıdan buna spam denir. konunun yanlışlığını ve doğruluğunu geçtim. zaten forumu yazan kişi yorumlardan farklı bakış açıları aramak isteyecektir. siz herşeye müdahale ederseniz tecrübe kazanamayacak ve burası demokratik bir ortam olmayacaktır. Baskıcı bir yönetim ile birşey başaramazsınız. Eğer benim yorumumu yanlış buluyorsanız güzel bil dil ile belirtebilir bende yorumu kaldırabilirim. spam yaparak ve emir dili ile ancak ziyaretçi kaybedersiniz. Kullandınız dil ve suçlayıcı tavrınız sadece ziyaretçileri olumsuz tavır sergilemesine neden olur. Böyle yapacaksanız mod olmayın lütfen. Yorumlarımı kaldırın lütfen bir daha yorum yazmayacağım veya bu siteye uğramayacağım insanları yanlış yönlendirmek istemem

teknik açıdan buna spam denir. konunun yanlışlığını ve doğruluğunu geçtim. zaten forumu yazan kişi yorumlardan farklı bakış açıları aramak isteyecektir. siz herşeye müdahale ederseniz tecrübe kazanamayacak ve burası demokratik bir ortam olmayacaktır. Baskıcı bir yönetim ile birşey başaramazsınız. Eğer benim yorumumu yanlış buluyorsanız güzel bil dil ile belirtebilir bende yorumu kaldırabilirim. spam yaparak ve emir dili ile ancak ziyaretçi kaybedersiniz. Kullandınız dil ve suçlayıcı tavrınız sadece ziyaretçileri olumsuz tavır sergilemesine neden olur. Böyle yapacaksanız mod olmayın lütfen.
Çiftleşme konusu uyarımda lütfen ibaresini kullandım. Islak ekmek mesajınıza müdahale etmeden üyemize kendi fikrimi beyan ettim. Burada 3.' ye görünce o şekilde bir cümle kullanma gereği duydum.

Tabi ki fikirlerinizi sunabilirsiniz. Doğru olduğu sürece herkes her şeyi söyleyebilir. Hatta yanlışsa da söyleyebilir ve doğrusunu öğrenebilir.

Beni bilen bilir ben burada kimseye saygısızlık etmem. Kullandığım dile de son derece önem veriyorum.
Mod olmanın bir görevide yanlış görünenleri düzeltmektir. Yanlışı doğruyu da kafama göre belirlemiyorum.
Kuşların videolarda sadece gagaları değiyor, sizin yazdığınız şey 'çiftleşmişler bile" ıslak ekmeğe değinmiyorum bile. Burası zaten başka konu...
Mod olarak bu tarz yazdıklarınıza nasıl müdahale etmememi bekliyordunuz?

Ayrıca ben size konulara yorum yapmayın demedim ki, yanlış yönlendirmeyin dedim. Dolayısıyla baskıcı bir yönetim olduğunu düşünmüyorum.

Konu sahibin konusunu saptırmak, konu sahibine ayıp oluyor. Cevabınızı vermek isterseniz verirsiniz. Aksi taktirde daha fazla uzatmanın manası yok diye düşünüyorum.

https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuslarim-yavrularina-bakamiyor.92322/ açtığınız konuya bakarsak üretici olmadığınız ya da bu konuda bahsettiğiniz kadar derin bilgi birikimine sahip olmadığınız kesin. insanlara işini öğretmeye çalışmak yerine tavsiyelerinizi bir temele dayandırmaya çalışın ve araştırma yapın rica ediyorum. mod, forum bunları geçtim direkt kuşların fizyolojisini öğrenen veterinerler bile ekmek vermeyin diye bas bas bağırırken sizin ıslak ekmek öneriniz pek de iyi bir alternatif değil bizler için. hepimiz herkese yardım etmek istiyoruz ama bazen de işi bilenlere bırakmalıyız :) umarım yanlış anlamazsınız

Kuş 20 dk önce ölmüş bundan 1 veya 1.5 saat önce kuş canlıydı uçuyordu bir şeyi yoktu ama tuhaf kafa hareketi yapıyordu dışarı çıkıp yarım saat sonra geldim kaskatı kesilmiş niye öldü şimdi bu yav her aldığım 2. Kuş ölüyor normal mama almıştım yiyorlardı onu sonra buğdaya benzer bir şey aldım kuşçu dan tüy dökmesine yardım eder dedi hiç yemediler koyduğum dan beri normal mama ile karıştırdım ama acaba yanlışlıkla yedi boğazında mı kaldı dediğiniz gibi yukarı astım dal darı veriyordum sürekli günde en az 2 tane 4 taneden fazla vermedim onuda asiyordum büyük olanda bir şey yok birde bu büyük tuvaletini yaparken arkasında yapışık kalıyordu bende tuvaletini yapamaz kabız olur diye temizliyordum bugün baya çoktu çıkaramadım hafif su ile yumusattim hava sıcak soğuk yemiş olma ihtimali var mı

Geri