Karadeniz Pet

çok acil yardım kuşum sanırım kabız oldu

Taner ŞENOL

Yeni Üye
lütfen yardım edin kuşum galiba kabız oldu. poposunun üstüne oturup kanatlarını açıp çırpınıyo. tünekte duramıyor. ne yapmalıyım ölüyo gibi sesler çıkartıyor :(

Son düzenleme:
bence kabız değil kuş felç olmasın ?

felç değil. yerde yürüyor,kanatlarını çırpıyor. ilk defa böyle bişiy görüyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

poposunu yere bastırarak kanatlarını ve bacaklarını açıp kasılıyor. anlayamadım ne olduğunu. zaten fikir verende yok sabaha çıkmaz heralde :(

Allah yardımcınız olsun.Tecrübeli abiler yardımcı olsun lütfen.Kardeşim önce doğru teşhisi koy sonra elinden geleni yap.Sabırlı ol gerisi Allah'a kalmış canı verende alanda odur.

bence kusu kaybediyorsun ishali varmış gibi kabız değilde müdalede geç kalmısısnız

geçmiş olsun :( sıkıntılı duruyor gerçekten. son durumu nedir?

kafesin köşesine kafasını dayayıp uyuyor arada sesleniyorum kafasını kaldırıp bakıp bidaha yatıyo :( yarına çıkarsa veterinere götürücem inş bu gece bişey olmaz.

kafesin köşesine kafasını dayayıp uyuyor arada sesleniyorum kafasını kaldırıp bakıp bidaha yatıyo :( yarına çıkarsa veterinere götürücem inş bu gece bişey olmaz.

inşallah yaşar.. kafesin tabanına inip de bir yere yaslanıp uyuyanlar pek yaşamıyor :(

Kuşu yeni mi aldınız yoksa uzun süredir mi sizdeydi bilmiyorum ama bu kuş çok fazla hırpalanmış, aşırı derecede bakımsız bir kuş. Yani bilmiyorum, benimki sadece bir tahmin; şu durum bir kaç ayın birikimi gibi geldi bana.

kuş altı aydır bende, sürekli ilgileniyorum bebek gibi bakıyorum. incinir diye ellemeye bile kıyamıyorum. resimleri çekmeden önce iki üç saattir çırpınıp kıvrandığı için bakımsız gibi gözüküyo olabilir harab etti kendini :(

kafesini her hafta yıkar temizlerdim bir aydır işten gece 12 de gelince yıkayamadım acaba mikrop falanmı kaptı :(

Son düzenleme:
kuş altı aydır bende, sürekli ilgileniyorum bebek gibi bakıyorum. incinir diye ellemeye bile kıyamıyorum. resimleri çekmeden önce iki üç saattir çırpınıp kıvrandığı için bakımsız gibi gözüküyo olabilir harab etti kendini :(

Anladım, baya bir hırpalamış öyleyse kendini :( Çok üzüldüm gerçekten. Yem yiyor mu?

Poposuna sıvı yağ sürün. Şırıngayla beslemeyi deneyin.
Yumurta, irmik, pirinç unu, etimek ya da bebe bisküvisini katıştırın, sulandırıp içine (varsa) az miktarlarda vitamin ve avidiare katıp şırıngayla kuşunuza verin. Yem yemiyor olması biraz tehlikeli. Sıvı yağ sayesinde de dışkısını yapıp rahatlayacaktır. Şimdilik acil olarak aklıma gelenler bunlar. İnşallah düzelir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
vitamin ile avidiare karıştırılmaz.kuşu zehirlemekmi istiyorsunuz.hiç başınıza geldimiki böyle bir olay aklınıza geleni tavsiye ediyorsunuz.kardeşim ya veterinere götür yada aç avucunu Allah'a dua et.bu problemin çok görülen birşey değil o yüzden profesyonel destek alman şart bence.ben ilk defa bir hastalıkta veterinere götürülmesini şart görüyorum.Kuşunu seviyorsan sıcak tutan birşey ile kafesi sar iyice.en yakın veterinere götür.yoksa kuşun acı çekmesini izlersin.

vitamin ile avidiare karıştırılmaz.kuşu zehirlemekmi istiyorsunuz.hiç başınıza geldimiki böyle bir olay aklınıza geleni tavsiye ediyorsunuz.kardeşim ya veterinere götür yada aç avucunu Allah'a dua et.bu problemin çok görülen birşey değil o yüzden profesyonel destek alman şart bence.ben ilk defa bir hastalıkta veterinere götürülmesini şart görüyorum.Kuşunu seviyorsan sıcak tutan birşey ile kafesi sar iyice.en yakın veterinere götür.yoksa kuşun acı çekmesini izlersin.

Sevgili boncuk, ezbere konuşmuyorum ben. Denemediğim şeyi de yazmam burada. Sen beni işkembeden sallayan arkadaşlarla karıştırdın sanırım. Çocukluğumdan beri kuş beslerim ben.
Kaldı ki veterinere götürmeyi o da biliyordur, gecenin şu saatinde veterinere götüremeyeceğini hepimiz biliyorken "al veterinere götür" demek çok da zor değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri