Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşu büyük dışkı yapıyor

beyzaakslsldl

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba gofretim dişi 4 yaşında olcak neredeyse son birkaç haftadır dışkısında baya bir büyüme oldu ishal, halsizlik, iştahsızlık vs yok tamamen enerjisi iyi ama bugün sanki ıkınıyor ama kaka yapmıyor gibi gördüm. kakasını yaparsa da kocaman yapıyor, acaba kızgınlık yumurtası mı verecek? daha önce hiç olmadı
WhatsApp Image 2023-11-26 at 8.55.24 PM.jpeg
WhatsApp Image 2023-11-26 at 8.55.24 PM (2).jpeg
WhatsApp Image 2023-11-26 at 8.55.24 PM (1).jpeg

buyrun bu da videosu umarım açabilirsiniz

Merhabalar, evet yumurta belirtileri gösteriyor. Kanatları düşmüş, kuyruk sekiyor ve büyük dışkılıyor...
çok teşekkür ederim cevapladığınız için kafesinde kalamar kemiği var yumurta maması hep düzenli veririm başka öneriniz var mı?

çok teşekkür ederim cevapladığınız için kafesinde kalamar kemiği var yumurta maması hep düzenli veririm başka öneriniz var mı?
Rica ederim. Dışkı yapmada zorlandığı için salatalık verebilirsiniz ayrıca poposuna kibarca zeytinyağı da sürebilirsiniz.

Rica ederim. Dışkı yapmada zorlandığı için salatalık verebilirsiniz ayrıca poposuna kibarca zeytinyağı da sürebilirsiniz.
çok sağolun zamanınızı ayırdığınız için, göbeğinde yumurta şişkinliği yok, çok heyecanlandım ve korktum umarım canı yanmaz

🙏🏻🌷
Yumurta sıkışması vs olmadıkça veterinere gerek yok ama siz bilirsiniz tabi
ya siz gerçekten merakımı stresimi aldınız çok çok teşekkür ediyorum bana zaman ayırdığınız için <3 3-4 yıldır hiç böyle bir şey olmadı ya hani birden böyle olması normal midir?

ya siz gerçekten merakımı stresimi aldınız çok çok teşekkür ediyorum bana zaman ayırdığınız için <3 3-4 yıldır hiç böyle bir şey olmadı ya hani birden böyle olması normal midir?
Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim 🤗🌸🤍
Aslında 4 yaş geç gibi ama birden bire olabilir

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim 🤗🌸🤍
Aslında 4 yaş geç gibi ama birden bire olabilir
merhaba yeniden bir sorum olacaktı, kaç gün beklemem gerekiyor yumurtlaması için şuan hala yumurtalamadı, poposuna dokununca böyle yumuşak gibi ama hissediyorum sanki yumurtayı

merhaba yeniden bir sorum olacaktı, kaç gün beklemem gerekiyor yumurtlaması için şuan hala yumurtalamadı, poposuna dokununca böyle yumuşak gibi ama hissediyorum sanki yumurtayı
Kuştan kuşa göre değişir. Yumuşak olması normal bir durum. Yaşı biraz ilerlemiş olduğundan gözlemi elden bırakmayın 🤍

Kuştan kuşa göre değişir. Yumuşak olması normal bir durum. Yaşı biraz ilerlemiş olduğundan gözlemi elden bırakmayın 🤍
ayyy minnoş merve hanım ben birkaç saat önce götürdüm veterinere gerçekten varmış röntgen çektiler ve yumurta kabuğu inceymiş diye avi technic egg vitamin verdiler

ayyy minnoş merve hanım ben birkaç saat önce götürdüm veterinere gerçekten varmış röntgen çektiler ve yumurta kabuğu inceymiş diye avi technic egg vitamin verdiler
Olmadığına şüphem yoktu :) zira belirtilerin hepsini taşıyordu. Ama sıkışma olur mu diye korkmadım değil. Götürmeniz iyi olmuş 🐣

Çok sevindim 🥳🥳
4 yaşından sonra ummadık iş çıkarttı başınıza ama olsun 😂
İyigunler. Aynı durum benim kusumda da var. Kakasını aşırı derecede büyük yapıyor. 1 2 haftadır hep bu şekilde idi. Ama ilk defa dün popo kısmında yumuşak bir şişlik olduğunu gördüm. Ne yapmam gerekir. Hareket olarak sıkıntısı yok yemini gayet iyi yiyor. Sadece1 2 haftadır biraz asabilesti.

İyigunler. Aynı durum benim kusumda da var. Kakasını aşırı derecede büyük yapıyor. 1 2 haftadır hep bu şekilde idi. Ama ilk defa dün popo kısmında yumuşak bir şişlik olduğunu gördüm. Ne yapmam gerekir. Hareket olarak sıkıntısı yok yemini gayet iyi yiyor. Sadece1 2 haftadır biraz asabilesti.
Kafeste kalamar kemiği bulunsun mutlaka. Rutin bakımları dışında bir şey yapmanız gerekmez o yumurtlar.

Kafeste kalamar kemiği bulunsun mutlaka. Rutin bakımları dışında bir şey yapmanız gerekmez o yumurtlar.
Kafeste kalamar kemiği var . Gaga taşı da var . Gaga taşını bu günlerde aşırı kullanmaya başladı . Şişlik normal mi diyorsunuz yani

Geri