Karadeniz Pet

eve yeni aldığım dişi kuş kabız mı oldu

Ekli dosyalar

• IMG_20230501_234730.jpg
    IMG_20230501_234730.jpg
    856.3 KB · Görüntüleme: 14
çok teşekkür ederim vakit ayirip yardım ettiğiniz için bilgilendirme yapacağım yarin tekrardan birde pankreas sorunu varsa tedavi için ne yapabilirim?
Rica ederim. Tedavi için emin olduktan sonra tekrar konu üzerinden süreç takibi yaparız. Şimdilik sadece dışkısını gözlemleyin. Ancak kurumuş dışkıları değil yeni yapılanlara bakınız

Rica ederim. Tedavi için emin olduktan sonra tekrar konu üzerinden süreç takibi yaparız. Şimdilik sadece dışkısını gözlemleyin. Ancak kurumuş dışkıları değil yeni yapılanlara bakınız
bugün hiç beyaz diski yapmadi, kabız olduğunu düşündüğüm için ağzına zeytinyağı verdim kaşıkla, dışkısı sulu ve yeşil renk, ama çok sık diski yapmıyor sanırım oyuzden kabız olduğunu düşündüm, birde dün poposunda diski gormustim, birde kuyruğu neden hep aşağı doğru duruyor olabilir

bugün hiç beyaz diski yapmadi, kabız olduğunu düşündüğüm için ağzına zeytinyağı verdim kaşıkla, dışkısı sulu ve yeşil renk, ama çok sık diski yapmıyor sanırım oyuzden kabız olduğunu düşündüm, birde dün poposunda diski gormustim, birde kuyruğu neden hep aşağı doğru duruyor olabilir
Kuşun poposuna kibarca zeytinyağı sürün 1-2 damla. Ağzına kaşıkla vermeyin

Verdiğinizi anladım zaten. Bende diyorum ki poposuna sürün 1-2 damla. Başka da bir şey yapmayın
kuşum kabız oldu zeytinyagini ağzına damlatmistim ve poposuna da sürdüm, popo bölgesi biraz sis gibi duruyor, diski saatte 1 kez falan yapıyor ve sulu oluyor, elma sirkesi karıştırdım suyuna ve icirdim lütfen yardım edin ne yapmalıyım. eğer bugün gece olmezse yarın veterinere götürmeyi düşünüyorum

Siz kuşa lütfen tablodakiler dışında hiçbir şey vermeyin. Ve rahatsız etmeyin. Birde beyaz dışkısını gözlemleyin yeter. Kuş maşallah bitkin falan durmuyor tedirgin duruyor. Siz kuşu strese sokuyorsunuz gibi hissediyorum.

Siz kuşa lütfen tablodakiler dışında hiçbir şey vermeyin. Ve rahatsız etmeyin. Birde beyaz dışkısını gözlemleyin yeter. Kuş maşallah bitkin falan durmuyor tedirgin duruyor. Siz kuşu strese sokuyorsunuz gibi hissediyorum.
olabilir, zaten eve geleli 2 gün oldu birde sürekli kafese bakıyorum, elime alıp poposuna bakıyorum çünkü dün yapismjsti poposuna diski. beyaz diski hiç yapmadı bugun

sabaha çıkarsa inşallah probiyotik almaya calisicam, birde kuşu ben çok yem yerken görmüyorum diski az yapmasi oyuzden olabilirmi

Kuş eve yeni gelmiş haliyle stresli olur, dışkısını farklı yapar,yapamaz. Böyle şeyler yeni gelen kuşta görülebilir. Zaman tanıyın kuşunuza.
Evet yemi az yiyorsa haliyle daha az dışkılar.
iyi günler ben bu konudan birşey soylemek istiyorum, dişi kuşumun hareketleri güzeldi fakat bugün tüylerini kabarttigini farkettim ve yemleri az kaldığı icin yemlige yem katicaktim posetteki yemin kurtlandigini farkettim ve attım. kafes zeminindeki dışkının çevresi beyaz zar gibi birseyle çevrili gibiydi. ilk geldiginde yaptığı kuru bembeyaz diski gibi degil, normal gibi ama çevresi beyaz birşeyle kaplıydı ne yapmam lazım?

Geri