Karadeniz Pet

fikirleriniz benim için önemli.

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
arkadaşlar sizlere 2 sorum olacaktı
1.yeni aldığım dişi ile maviş eş tuttu öpüsüyolar kaşıyolar birbirlerini dişi yuvaya girip çıkıyo yuvayı kemiriyo ama anlamadığım kafese biraz yaklaşınca hemen yuvanın içine kaçıyo dişi bunu neden yapıyo acaba çiftleşme olmuşmudur?
2. sorum ise diğer yeşil olan çiftim dişi çekoslavak erkek ingiliz kırması olan onlar ilk geldiginde öpüsüyolşardı birbirlerini kaşıyolardı ama son zamanlarda dişi hiç yanına yaklaştırmıyo aldığımız kişi isterseniz değiştirirm dedi dün gittim dediki yerlerine daha alışmamışlardır biraz bekleyin acele etmeyin dedi çok güzel bir çift bunlar dedi BENDE ALDIM EVE GERİ GETİRDİM VERMEDİM buda fotosu yeşil olanların bu arada dişinin çere rengide beyaza döndü bu şekilde degil yardım ederseniz sevinirim
nrcvc.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
1- Ablacım dişinin yuvaya kaçıyorsa ya yuvayı koruma iç güdüsüdür yada korkutulmuştur. Gözlemlerinize devam edin yuva kemirmeleri devam ederse çiftleşme yakındır.

2- Dişinin kızgınlığı geçtiği için olabilir abla. Havuç ile kızışmasına yardımcı olabilirsin.

Yorum için teşekkürler yuvayı kemiriyo ama korkutacak bişeyde yapmadık ki dünden beri böyle yapıyo suyunu yemini değiştirmek için yaklastım hemen yuvanın içine giriyo ama mavişle çok iyi anlaşıyo
mama yapıyorum yemiyolar ki havuçlu yumurtalı ama erkek hareketli dişi yanaştırmıyo kendisine değiştirmemekkle doğrumu yaptım

Abla o zaman yuvayı koruma güdüsüdür.

Yemliklerini çıkarın öğleden sonra akşam saatlerinde verin mamayı ama üzerine biraz yem serpiştirin yem yerken mamanında tadına bakmış olurlar.

çalıştığım için akşam gidiyorum eve ancak akşam yapabilirim mamayı gerçi yakında izne ayrılıyorum o zamanda yapıp koyabilirim
AYRICA YEŞİL KUŞLAR İÇİN NE YAPMALIYIM DEĞİŞTİRMEMEKLE DOĞRUMU YAPTIM BEN

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla onun hakkında bi yorum yapamayacagım.

Biraz daha bekleyelim diyorum 1 ay oldu alalı üretici dedi yer değişikliğinden dolayıda böyle yapar

öyle yapacam artık kalsınlar ne yapalım :) kıyamıyorum da değiştirmye renleri çok güzel

Geri