Karadeniz Pet

Gagası uzun mu?

Paşali

Yeni Üye
Kuşumun gagasını çok mu uzun ona rahatsızlık verir mi?

Evet kusura bakmayın ekledim şimdi

Ekli dosyalar

• 4F6ABE53-3DD1-4834-A9A7-2873AA054D14.jpeg
    4F6ABE53-3DD1-4834-A9A7-2873AA054D14.jpeg
    964.3 KB · Görüntüleme: 15
  • AA5DBB28-0F3D-4388-A8E9-6BCFD2190DFE.jpeg
    AA5DBB28-0F3D-4388-A8E9-6BCFD2190DFE.jpeg
    694.8 KB · Görüntüleme: 15
  • 3B371BEA-66A1-4E42-B66B-2362BC06BFFE.jpeg
    3B371BEA-66A1-4E42-B66B-2362BC06BFFE.jpeg
    940.9 KB · Görüntüleme: 15
Birde ceresinin üstündeki açıklık bi anda oldu korkmalımıyım nelerine dikkat etmeliyim etmeyimsem eğer

Mineral blok yada kalamar kemiği kullanıyor musunuz?
Cere üstü açıklığı normal, tüyde görünüyor. Hatta şu an forum listesinde görünen "muhabbet kuşlarında tüy döküm dönemi" adlı başlığa bakarsanız orada kendi kuşumda da aynı durumun söz konusu olduğunu görürsünüz :)

Gaga taşı kullanıyorum sadece kesmek tehlikeli diye okudum o yüzden kesmeden kendinin hallebilmesi için en iyi seçim olarak kalamar kemiğimi önerirsiniz ?
Teşekkür ederim o forma bakıp öğrenmem lazım herşeyi 😊

Gaga taşı kullanıyorum sadece kesmek tehlikeli diye okudum o yüzden kesmeden kendinin hallebilmesi için en iyi seçim olarak kalamar kemiğimi önerirsiniz ?
Teşekkür ederim o forma bakıp öğrenmem lazım herşeyi 😊
Mineral blok ve kalamar kemiği alın. Gaga taşına gerek yok. Bir tık uzun sanki ama daha fazla uzamamasına dikkat edin. Siz sakın kesmeyin. Kanatlıdan anlayan bir veteriner varsa bakabilir ama şimdilik müdahale edilecek bir gaga gibi değil. Ayrıca veterinerler kesilmesinden ziyade törpülenmesini öneriyor ama tabiki bizim evde yaptığımız gibi değil.

Ve ne yazık ki gaga uzamaları karaciğer problemlerinden kaynaklı olabiliyor. Her ihtimale karşı sedochol temin etseniz iyi olur. İnternet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniz.
Gagada ve tırnaklarda kararma olup olmamasına dikkat edin. Esmer bir kuşunuz var biraz zor kendini belli eder.

Bilgi için teşekkür ederim çok acemiyim bu konuda bilmiyordum yapıcam dediklerinizi 😊

Birde internette çok fazla bilgi yığını var sedochol konusunda suluğuna ne kadar damlatmalıyım ne sıklıkla kullanmalıyım acaba

Birde internette çok fazla bilgi yığını var sedochol konusunda suluğuna ne kadar damlatmalıyım ne sıklıkla kullanmalıyım acaba
Yarım suluğa beş damla yeterli olur. İki haftada bir gün kullanabilirsiniz. Sık aralıklarla kullanılacak bir ürün değil. Ben sadece önlem amaçlı söyledim onu. Sıklığını iyi ayarlarsanız kullanmanızın zararı olmaz.

Ama şuan dediğim gibi müdahale edilecek bir gaga değil. Mineral blok ve kalamar kemiği iş görür. Karaciğer korumayı da önlem amaçlı kullanabilirsiniz. Uzama devam ederse karaciğerden şüphelenebiliriz

Geri