Karadeniz Pet

Gagasının yanıda iltihaplı gibi birşey çıktı

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum gagasının yanında kuru bir şey var. Dokunduğumda ısırıyor. Kursak mantarı olabilir mi. Resimleri aşağıda
IMG_20221008_205824.jpg
IMG_20221008_205813.jpg
IMG_20221008_205759.jpg

Kursak mantarı olacağını sanmıyorum. Salyali kusma yada ağız kokusu var mı kusunuzda.

Kursak mantarı bambaşka birşey. Bu dış mantar oluşumu. O parçaları güzelce koparın ardından bir kaç gün trosyd krem sürün. Yapamazsanız veterinere götürün o halleder.

Teşekkür ederim herkese banyo yaptırınca gitti tekrar oluşursa tedavisine bakarım

Top ile oynuyor ve ona yem kusuyor o sebepten dolayı olduğunu düşünüyorum

Top ile oynuyor ve ona yem kusuyor o sebepten dolayı olduğunu düşünüyorum
Topuna kur kusması yapıyor 🙂 kursak mantarı belirtisi değil yani. Eğer gaga kenarındaki kabuk tekrardan oluşursa trosyd mantar ilacı alıp beş gün boyunca kabuk olan yere sürün. Akşamları yapın bu işlemi. Uyku moduna geçsin merhemi yememesi için. Geçmiş olsun

Topuna kur kusması yapıyor 🙂 kursak mantarı belirtisi değil yani. Eğer gaga kenarındaki kabuk tekrardan oluşursa trosyd mantar ilacı alıp beş gün boyunca kabuk olan yere sürün. Akşamları yapın bu işlemi. Uyku moduna geçsin merhemi yememesi için. Geçmiş olsun
Teşekkür ederim efendim. Topu biraz kafesinden alsam mı acaba. Aslında yakın zaman da bir eş de almayı düşünüyorum. 20 Kasım da 2 yaşına giriyor kuşum.

Onların doğaları gereği oyuncağına yada parlak cisimleri eş olarak görüp onlara kusarlar. Alsanız da kendine mutlaka başka bir oyuncak bulur. Kur kusması sıkıntı olmaz yapabilirler. Ama durup dururken kusma ve bu kusma salyali kokulu halsizlik vs olmasın yeterki. maşallah daha nice iki yaşlar olsun inşallah 🙏🏻

Oksijenli suyla da temizleyebilirsiniz. Kur kusması sağlıklı olduğunu gösterir. Yeterki kustuğunu tekrar yemesin yoksa kursak mantarına davetiye çıkartırsınız. Denilen kremi kulak çöpü yardımıyla uygulayın. Mantarın ayaklarına vs sıçramamasına dikkat edin, kafes temizliği de ekstra önemli mantarlarda. geçmiş olsun 🌸

Geri