Karadeniz Pet

Gece lambası kuslari rahatsiz eder mmi? Loş bir ışık

Jojolimon

Yeni Üye
Yeni kafes aldık, ilk gecesi ve lambayı kapattığım da baya korktu, loş bir gece lambası koydum. Şimdi sorun yok ama uykusuz kalır mı diye düşündüm. Korkmasını da istemiyorum💖

loş ışık herhangi bir problem olmaz. Benim papağanımda ortalama 6-7 yıldır loş ışıkta uyuyor. Fakat tavsiye edilen karanlık ortam.

Ben tecrübelerime dayanarak, gece lambası önermiyorum. Kuş tekse yani etrafta kendisinden başka hareket halinde olan, ses çıkaran fazlaca uyaran yoksa bence karanlıkta mis gibi uyuyorlar. Çok nadiren korkup kanat çırparlar, onda da siz uyanıp ışığı açarsanız sorun olmaz. Benim kuşum gece lambasında kaliteli uyumuyor. Ne zaman ışığı tam kapatsam salıncağına gider tam teşekküllü uyku pozisyonuna geçer.

Ben tecrübelerime dayanarak, gece lambası önermiyorum. Kuş tekse yani etrafta kendisinden başka hareket halinde olan, ses çıkaran fazlaca uyaran yoksa bence karanlıkta mis gibi uyuyorlar. Çok nadiren korkup kanat çırparlar, onda da siz uyanıp ışığı açarsanız sorun olmaz. Benim kuşum gece lambasında kaliteli uyumuyor. Ne zaman ışığı tam kapatsam salıncağına gider tam teşekküllü uyku pozisyonuna geçer.
Tmmdır, yanıt için teşekkür ederim 💗

Geri