Karadeniz Pet

Göz çevresi yoğun tüy dökülmesi

ecosmus

Yeni Üye
Merhabalar herkese, geçen haftalarda da soru açmıştım kuşumun burun üstünde olan şişlikle ilgili, veteriner yağ bezesi olduğunu söyleyip temizledi, bir süre rif kullandık ve geçti. Şimdilik açık yarası vs yok. Ama sorun şu göz çevresinde tüyler iyice döküldü anlamlandıramıyorum. Halsizliği, iştahsızlığı yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-09-12-33-51-28.jpg
    Screenshot_2023-12-09-12-33-51-28.jpg
    610 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2023-12-09-12-33-38-16.jpg
    Screenshot_2023-12-09-12-33-38-16.jpg
    484.8 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2023-12-09-12-33-32-65.jpg
    Screenshot_2023-12-09-12-33-32-65.jpg
    487.8 KB · Görüntüleme: 13
Dün biraz forumda dolaştım, tüylerinin döküldüğü kısma trosyd sürmeye başladım, açıkçası solunum problemi olduğunu düşünüyorum kuyruğundaki hareketten ötürü. Doksisiklin içeren bir ilaç mı kullanmalıyım yoksa antifungal bir şey mi kullanmalıyım çok arada kaldım. Gözü de sulanıyor bugün yoğun şekilde. Tüylerinin döküldüğü kısmı sürekli kaşıyor bu arada.

Dün biraz forumda dolaştım, tüylerinin döküldüğü kısma trosyd sürmeye başladım, açıkçası solunum problemi olduğunu düşünüyorum kuyruğundaki hareketten ötürü. Doksisiklin içeren bir ilaç mı kullanmalıyım yoksa antifungal bir şey mi kullanmalıyım çok arada kaldım. Gözü de sulanıyor bugün yoğun şekilde. Tüylerinin döküldüğü kısmı sürekli kaşıyor bu arada.
Kuyruk atması fazlaca var. Solunum problemi olduğu belli maalesef. Trikomonas belirtilerine de bakınız. Sondaki hareketine istinaden... Solunum için doksisiklin etkenli, trikomonas için flagyl olur ama ilerlemiş görünüyor, veteriner imkanınız varsa öncelikle oraya götürmeniz daha iyi olur. Çünkü ilaçtan sonra geçmezse her halükarda yine veterinere gitmek gerekecek

Peki bu solunum problemi tüylerin dökülmesinde etken midir? Yoksa ayrıca başka bir hastalık olabilir mi?
Çok teşekkürler bu arada

Geri