Hep yerde

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Deren Dinçeli tarafından 3 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Deren Dinçeli
  Gizli

  2 gün önce yavru muhabbet kuşu satın aldık. Sanırım daha 2 aylık. Evcilleştirme aşamalarında ise internetten okumadan kendi bildiğime göre yaptım ve sanırım alıştı bana. Kafese elimi sokunca kaçmıyor ve bazen elimin üstüne konuyor. Kanatlarını seviyorum birşey yapmıyor. Dün elimi yemle birlikte kafeste baya bi beklettim ve sonunda elimden yem yedi. Şimdilik bunları yaptım.
  Fakat kafama takılan şey şu ki sürekli yerde duruyor. Tüneğe çıkmıyor. Çıksa bile çok az durup iniyor. Yemlikte yem yenilen yer ile kuşun konması gereken yerin arasında bir boşluk var ve sürekli oraya kafasını sokup vücudunu oradan geçirmeye çalışıyor. Kafese elimi soktuğumda ve elim orda dururken de buna devam ediyor. Bazen de sakinleşiyor ve hareket etmeden duruyor. Suluk biraz yukarda ve acaba suluğa mı ulaşamıyor diye düşünüp biraz daha aşağı aldım ama içmedi. Bu davranışları normal mi acaba ?
   
 2. emrecelik3673
  Gizli

  Resim ekleyebilir misin. kafes dışına çıkarttığında da yerde mi duruyor sürekli yoksa uçuyor mu? Ayrıca tünekte kısa süreli duruyorsa tüneklerden rahatsız oluyor olabilir. tünekler ince ya da kalın geliyor olabilir ayaklarına. çünkü rahat ettikleri yerlerde durmayı tercih ediyorlar.
   
 3. Levent ACAR
  Çevrimdışı

  Levent ACAR Profesyonel

  Katılım:
  8 Aralık 2013
  Mesajlar:
  14.527
  Beğenileri:
  295
  Yer:
  İstanbul / Maltepe
  Henüz 2 gün olmuş. Daha çok küçük bir yavru ise kafese ve ortama alışması 1-2 hafta sürer, bu arada alıştırma çalışmalarına devam. Güle güle besleyin.
   

Sayfayı Paylaş