Karadeniz Pet

Kaç gr olması gerekir?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Kuşumu hassas terazi ile ölçtüm, ne kadar doğru ölçtü anlamadım ama 41 gr çıktı. O kadar kilolu durmuyor ama kuşum. Çok mu fazla kilosu ne yapmam lazım?

Veteriner bana genelde 36 gr gibi normal demişti benimki 34 gr. Çıktıydı mesela. Sık sık uçurup forma sokabilirsiniz bence

Son düzenleme:
Benim kusum 57 kg çıktı :( iri duruyor ama saglik acisindan cok sıkıntı olur mu?

Kuşun cinsi çok önemlidir. 30 gram altı her kuş için tehlikelidir. Karaciğer yağlanması maalesef birçok kuşta oluyor ve ölümle sonuçlanabiliyor. Bağırsaklara baskı yapıyor. Deva'nın cleansing tea ilacı var onu kullanabilirsiniz imkan varsa. Şu an 400 TL civarı olabilir. İzmir'deyseniz kuş veterinerinin bir ilac var karaciğer destekleyici 130 TL'ye almıştım ben o da iş görüyor. L-karnitin içeren multivitamin ve mineral takviyesi verip sonrasında uçurursanız yağ yakımına etkisi olur.

Sadece tohum veriyorsanız sebze ve meyve verin arada. Pellet yem en iyisi ama alıştırması çok zor ve masraflı oluyor.

Karaciğer için dereotu verin. Çok iyi yıkayıp suyunu havlu kağıda bir güzel emdirin. En uygun çözüm bu olabilir.

Geri