Karadeniz Pet

Konuşturma ?

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Herkese merhaba arkadaşlar konuşturmak için neler yapığınızı nasıl uygulamalar yaptığınızı ve hangi kelimeleri kuşlarınızın ilk öğrendiğini öğrenmek istiyorum :)

akşamları ışıgı kapat . kafesin yanında onunla konuş . sadece senin sesini duysun . konuşturmak için en güzel yöntem bol bol sohbet et onunla . :)

sık sık aynı kelimeleri tekrar ederseniz konuşacaktır genelde ç ve ş ile olan kelimeleri daha hızlı kapıyorlar cici kuş şıkıdım çavuş babacık vs

ilk başta konuşturmak için düzenli olarak konuşmanız ve sık tekrar etmeniz gerekiyor , konuşmaya başladıktan sonra önünü alamıyorsunuz :D . Bizimki televizyondan duyduklarını ve ev içinde sık kullanılan kelimeleri kendi başına öğrendi. Mesela son zamanlarda çok fazla ses yapıyordu bende susturmak için ne ? ne var niye bağırıyosun gibi şeyler söylüyordum. Onları bile öğreniyorlar.

Cicikuş en kolay söyledikleri kelime bıcırık, babacık, koş koş koş vb. İlk bunları öğrendi kuşum. Kuşu parmağınıza alıp cicikuş diye tekrar edin sabah ve akşam günde 2 kere yeter.

Geri