petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuluçkadan cıkmadı !!!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve atulubas tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. atulubas

atulubas Guest

arkadaşlar 4 yumurtalı çiftim var ve ilk yumurta çıkalı 21 gün oldu hala yavru çıkmadı kuluçka süresi 18-20 gün diye biliyorum acaba kuluçka süresi değişiklik gösterebilirmi?? ​

2. halilikocyigit

yumurtalar boşta olabilir baktınızmı hiç

3. atulubas

atulubas Guest

yok hiç bakmadımm .kuş boş oldugunu anlayıp yumurtayı kırıyor diye biliyorumm

4. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    Bence de yumurta boş olabilir, altına ışık tutun yavru içeride ölmüş olabilir. Anne bozulan yumurta için boşu boşuna yorulmasın.

5. atulubas

atulubas Guest

yumurta neden bozulur ki??

6. Ahmet Yusuf TAŞ

Dişi kuş uzun süre yuvalığa girmediyse yumurta soğuduğundan kuşlar içinde ölüyor siz yinede yumurtalara bi ışık tutun benim dişi kuşumda böyle olmuştu sonradan baktım tüm yumurtalar boş çıktı.

7. atulubas

atulubas Guest

ışık tutarım tamam ama dişi kuşum sürekli kuluçkada gece bile.ben yanına gelirsem öyle çıkıyoo tekrar yuvalığa giriyoo zaten işiyi erkrk besliyo

8. halilikocyigit

bence biraz daha bekleyin

9. atulubas

atulubas Guest

tamam bekleyelimm bakalımm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

az önce karanlıkta el feneriyle baktımm ama hiç bişi göremedimm sadece yumurtanın uç kısmına doğru bi çizgi var sanki yumurtanın yarıdan fazlası su dolu gibi boş mu acaba yumurtalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

boşmu dolumu yumurtalar

10. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ılk yumurtadan sonra yatmaz kuş 3 yumurtadan sonra yada 2 den sonra başlar yatmaya

11. atulubas

atulubas Guest

kuşum zaten sürekli kuluçkada yumurtalar boş mu dolumu bunu bilmek gerek.fenerle yumurtalara baktım yumurtanın yarından fazlası sarımsı bi renkte doluu hepside öyle yumurtalardan biri 22 gün oldu 4. yumurta ise 14 günde. hepside sarımsı renkte yumurtalarımm boşmu bu durumda kuş boşunamı yatıyooo kuluçkada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

yokmu başka cevabı olann

12. mesut

mesut Guest

13. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtalar boş olabilir..keşke bir haftadan sonra dolumu boşmu kontrol etseydiniz yumurtaları..19-20.günde çıkması lazım..çıkacak olan yavru yumurtanın içerisinde civciv sesi çıkartır..

14. atulubas

atulubas Guest

tamam arkadaşlar sağolunn bu benim ilk yumurtalarımdıı acemiliğime denk geldi o yuzden hiç kontrol etmedimm büyük ihtimalle yumurtalarr boş çünkü sarımsı bişi var siyahlık yokk.neyseee bi umut biraz daha bekliyeyimmm :)

15. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    inçe kılcal damrlar yoksa boş demkkı

Sayfayı Paylaş