Karadeniz Pet

kuluçkadan cıkmadı !!!!!

• Konbuyu başlatan atulubas
  • Başlangıç tarihi
A

atulubas

Guest
arkadaşlar 4 yumurtalı çiftim var ve ilk yumurta çıkalı 21 gün oldu hala yavru çıkmadı kuluçka süresi 18-20 gün diye biliyorum acaba kuluçka süresi değişiklik gösterebilirmi??​

yok hiç bakmadımm .kuş boş oldugunu anlayıp yumurtayı kırıyor diye biliyorumm

Bence de yumurta boş olabilir, altına ışık tutun yavru içeride ölmüş olabilir. Anne bozulan yumurta için boşu boşuna yorulmasın.

Dişi kuş uzun süre yuvalığa girmediyse yumurta soğuduğundan kuşlar içinde ölüyor siz yinede yumurtalara bi ışık tutun benim dişi kuşumda böyle olmuştu sonradan baktım tüm yumurtalar boş çıktı.

ışık tutarım tamam ama dişi kuşum sürekli kuluçkada gece bile.ben yanına gelirsem öyle çıkıyoo tekrar yuvalığa giriyoo zaten işiyi erkrk besliyo

tamam bekleyelimm bakalımm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

az önce karanlıkta el feneriyle baktımm ama hiç bişi göremedimm sadece yumurtanın uç kısmına doğru bi çizgi var sanki yumurtanın yarıdan fazlası su dolu gibi boş mu acaba yumurtalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

boşmu dolumu yumurtalar

kuşum zaten sürekli kuluçkada yumurtalar boş mu dolumu bunu bilmek gerek.fenerle yumurtalara baktım yumurtanın yarından fazlası sarımsı bi renkte doluu hepside öyle yumurtalardan biri 22 gün oldu 4. yumurta ise 14 günde. hepside sarımsı renkte yumurtalarımm boşmu bu durumda kuş boşunamı yatıyooo kuluçkada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

yokmu başka cevabı olann

yumurtalar boş olabilir..keşke bir haftadan sonra dolumu boşmu kontrol etseydiniz yumurtaları..19-20.günde çıkması lazım..çıkacak olan yavru yumurtanın içerisinde civciv sesi çıkartır..

tamam arkadaşlar sağolunn bu benim ilk yumurtalarımdıı acemiliğime denk geldi o yuzden hiç kontrol etmedimm büyük ihtimalle yumurtalarr boş çünkü sarımsı bişi var siyahlık yokk.neyseee bi umut biraz daha bekliyeyimmm :)