Karadeniz Pet

Kuşum Ağzını Açıp Kapatıyor

KronoSs

Yeni Üye
Merhaba, kuşum ilk zamanlarda yapmadığı şekilde ağzını açıp kapamaya başladı. 2 Şubat tarihinde aldım 40 günlüktü ve son bir haftadır yeni yeni ötüyor. 2 aylık olduğunda konuşmaya başlıyorlarmış. Bu hareket konuşma zamanına hazırlık için mi yoksa bir hastalık belirtisi mi acaba? Yavru olduğu için belli bir sebebi vardır belki diye sormak istedim.

Son düzenleme:
Not: Yem yeme ve su içme konusunda sorunu yok, halsizlik ve kabarıklık sorunu da yaşamıyor. Kafesinde gayet rahat ama kafesinden çıkınca biraz fazla titriyor eldeyken. Omuza koyunca gayet sakin ve rahat takılıyor. Kafeste bu hareketi yaptığını hiç görmedim, kafesten dışarı çıkardığımızda yapıyor. Bazı yerlerde korktuğunun belirtisi demişler ya da solunum yolunda sorun olabilir denmiş. Ama solunum sorunu belirtilerinden hiçbiri yok, dışkısında da anormallik olmadı. Korkma ihtimali üzerinde duruyorum ama hocalarımızın fikri benim için daha değerli.

Yanına yaklaşınca böyle sabit duruyor, sanırım korku ihtimali daha yüksek. Yanına gitmediğimizde gayet hareketli ve ötüyor, kaşınıyor. Son yorum sizin hocam.

Kuyruğu biraz sekiyor ama yinede evham yapmaya gerek yok gibi şimdilik. Siz yanınızda değilken de o şekilde yaptığı zaman, ses çıkarttığı zaman ve kuyruk sekmesinde bariz bir artış olduğunda konuyu güncelleyin.
Ayrıca tünekleri tahta tünek ile değiştirmelisiniz.
Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik temin ederseniz de kuşunuzun sağlığı için iyi olur.

Kuyruğu biraz sekiyor ama yinede evham yapmaya gerek yok gibi şimdilik. Siz yanınızda değilken de o şekilde yaptığı zaman, ses çıkarttığı zaman ve kuyruk sekmesinde bariz bir artış olduğunda konuyu güncelleyin.
Ayrıca tünekleri tahta tünek ile değiştirmelisiniz.
Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik temin ederseniz de kuşunuzun sağlığı için iyi olur.
Tamamdır hocam, tahta tünek için dikkat edilmesi gereken bir şey var mı internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Bir de bu bahsettiğiniz vitaminlerin kullanımı nasıl oluyor? Bende şuan OziVit C Vitamini var da onunla birlikte mi vereyim bunları yoksa o vitamini atıp bunları mı vereyim nasıl yapmam lazım? Şuan elimdeki vitamini haftada 1 kez damlatıyorum suluğuna. Bugün yaptım mesela, her Perşembe vitamin ve dal darı günü olarak ayarladım.

@Merve hocam şöyle ürünler buldum 1 vitamin 1 probiyotik ve tahta tünek, uygun mudur bunları alsam?

Tamamdır hocam, tahta tünek için dikkat edilmesi gereken bir şey var mı internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Bir de bu bahsettiğiniz vitaminlerin kullanımı nasıl oluyor? Bende şuan OziVit C Vitamini var da onunla birlikte mi vereyim bunları yoksa o vitamini atıp bunları mı vereyim nasıl yapmam lazım? Şuan elimdeki vitamini haftada 1 kez damlatıyorum suluğuna. Bugün yaptım mesela, her Perşembe vitamin ve dal darı günü olarak ayarladım.
Kalın tahta tünek olması yeterli.
Elinizdekini atın onun faydası olmaz.
@Merve hocam şöyle ürünler buldum 1 vitamin 1 probiyotik ve tahta tünek, uygun mudur bunları alsam?

Buradan bt amin forte, sadece tüy dönemlerinde kullanılır. Alabilirsiniz.
Aynu markaya ait gerwit multivitamin ve yine attığınız entrobac probiyotiği alın. 10-20 ml yeterli gelir. 50 ml fazla olur. Probiyotik de 25 gram yeterli. Sıvı vitaminler yarım suluğa 5 damla, 8 saatten fazla sulukta kalmasın. Probiyotik ise yarım suluğa mercimek tanesi kadar. Haftanın birer günü kullanabilirsiniz

Kalın tahta tünek olması yeterli.
Elinizdekini atın onun faydası olmaz.

Buradan bt amin forte, sadece tüy dönemlerinde kullanılır. Alabilirsiniz.
Aynu markaya ait gerwit multivitamin ve yine attığınız entrobac probiyotiği alın. 10-20 ml yeterli gelir. 50 ml fazla olur. Probiyotik de 25 gram yeterli. Sıvı vitaminler yarım suluğa 5 damla, 8 saatten fazla sulukta kalmasın. Probiyotik ise yarım suluğa mercimek tanesi kadar. Haftanın birer günü kullanabilirsiniz
Peki şuan elimdeki vitamini bunlarla birlikte vermemde sakınca var mı onu atayım mı yoksa kullanayım mı? Bir de bu takviyelerin hepsini aynı gün mü vermek mantıklı olur yoksa her gün birini vermek mi? Haftada 1 olacak şekilde yani

Peki şuan elimdeki vitamini bunlarla birlikte vermemde sakınca var mı onu atayım mı yoksa kullanayım mı? Bir de bu takviyelerin hepsini aynı gün mü vermek mantıklı olur yoksa her gün birini vermek mi? Haftada 1 olacak şekilde yani
Üstte söylemiştim kaçırdınız herhalde :)
Elinizdekini atın. Onun faydası olmaz.
Bt amin forteyi sadece tüy dönemlerinde haftanın 2 günü kullanın. Tüy dönemi dışında kullanmanıza gerek yok.
Gerwiti haftanın bir günü. Probiyotiği de yine haftada bir gün yada 10 güne bir kullanabilirsiniz. İki ürün arasında en az bir gün temiz su içmesine özen göstermeniz yeterli

Üstte söylemiştim kaçırdınız herhalde :)
Elinizdekini atın. Onun faydası olmaz.
Bt amin forteyi sadece tüy dönemlerinde haftanın 2 günü kullanın. Tüy dönemi dışında kullanmanıza gerek yok.
Gerwiti haftanın bir günü. Probiyotiği de yine haftada bir gün yada 10 güne bir kullanabilirsiniz. İki ürün arasında en az bir gün temiz su içmesine özen göstermeniz yeterli
Kusura bakmayın ben onu tünek için dediniz sanmışım hocam ☺️ tamamdır hocam dediklerinizi sipariş verip kullanacağım teşekkürler 🥰

Kusura bakmayın ben onu tünek için dediniz sanmışım hocam ☺️ tamamdır hocam dediklerinizi sipariş verip kullanacağım teşekkürler 🥰
Estağfirullah haklısınız aslında tünekten hemen sonra yazmışım, öyle anlaşılması normalmiş :)
Rica ederim ✨

@Merve hocam peki korkusunu geçirmek için ne yapmamız lazım? Dışarı çıkınca omuza falan geliyor, ele geliyor ama kafese geri girmek için de can atıyor. Eve geleli 2 hafta oldu.

@Merve hocam peki korkusunu geçirmek için ne yapmamız lazım? Dışarı çıkınca omuza falan geliyor, ele geliyor ama kafese geri girmek için de can atıyor. Eve geleli 2 hafta oldu.
Çıngıraklı bir oyuncak ya da onun sevdiği bir oyuncak varsa dışarda oynatabilirsiniz. Kafesin kapısını kapatın biraz dışarda vakit geçirmesini istiyorsanız. Ama ele omuza gelmesi bile çok güzel. Zamanla uyum sağlayacaktır merak etmeyin. Ve bazı kuşlar kafeslerini çok severler o da güzel bir şey kafesini sahiplenmesi..

Çıngıraklı bir oyuncak ya da onun sevdiği bir oyuncak varsa dışarda oynatabilirsiniz. Kafesin kapısını kapatın biraz dışarda vakit geçirmesini istiyorsanız. Ama ele omuza gelmesi bile çok güzel. Zamanla uyum sağlayacaktır merak etmeyin. Ve bazı kuşlar kafeslerini çok severler o da güzel bir şey kafesini sahiplenmesi..
Tamamdır önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler 🥰

Gerwit-w & Entrobac Probiyotik ürünlerini aldım, kullanıp değişim olduğunda paylaşacağım.

Solunum sıkıntısı varsa bu ürünler fayda etmez. Ama genel sağlığı için faydalı olur
Merhaba Merve Hanım, ürünler bugün elime ulaştı ve içinde şu şekilde bir anlatım notu çıktı. Burda yazıldığı şekilde mi tüketeceğiz tam olarak yoksa farklı bir öneriniz var mı? Tüy zamanı olup olmadığını nasıl anlıyoruz? Henüz 56 günlük olduğu için tüyleri yeni yeni oluştuğundan dolayı tüy dönemi sayılır mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-18-15-02-17-00.jpg
    Screenshot_2023-02-18-15-02-17-00.jpg
    214.1 KB · Görüntüleme: 1
  • Screenshot_2023-02-18-15-02-19-24.jpg
    Screenshot_2023-02-18-15-02-19-24.jpg
    232.7 KB · Görüntüleme: 1
Merhabalar, gerwit yarım suluğa beş damla, probiyotik ise yarım suluğa mercimek tanesi kadar yeterlidir. Çay kaşığının arka ucuyla ekleyebilirsiniz. İkiside haftada birer gün idealdir. İki ürün arasında en az bir gün temiz su içsin.
Bugün tüy döküm dönemiyle ilgili bir konu açtım. Forum listesinde şu an görünüyor inceleyebilirseniz :)

Geri