Karadeniz Pet

Kusum duvara carpti neye dikkat etmeliyim

mubisbulut

Yeni Üye
Kusumu salinca 1 kere aynaya bir kere duvara carpti yere dustu geri uctu perdeye kondu sonra kafesinin ustune aldim yurumesinde falan sıkınti yok yem yedi ucuyor kafasina falan baktim bir sıkıntı yok bazen kendini tellere sürtüyor ama kasindigindan sanirim baska dikkat etmrm gereken bir sey var mi ? Hangi davranisi gozlemlersem veterinere gotureyim su an otusunde falan sıkıntı yok marul verdim yedi

kanatlarını kontrol edin. tüy kırılması vs. olabilir. bu konuda dikkat ediniz. aynı zamnda yeni ortamda kuşunuz uçtuğunda onu ürkütecek davranışlardan da uzakdurmalısınız

Yeni mi aldınız kuşu bi süre kafesten çıkmasın ortama alışmamış demek ki ayrıca ayna gördüğü için de kuş sanıp üstüne uçmuş olabilir aynalı odada tutmayın ya da aynayı çıkarın zararlı. Kusup kusmadığına ve dışkısına bakın

Diskisi normal her zamanki gibi
Yeni mi aldınız kuşu bi süre kafesten çıkmasın ortama alışmamış demek ki ayrıca ayna gördüğü için de kuş sanıp üstüne uçmuş olabilir aynalı odada tutmayın ya da aynayı çıkarın zararlı. Kusup kusmadığına ve dışkısına bakın

Yeni almadim ama baska odaya koyayim dedim kafeste durmadi bir turlu salayim bari dedim bunlari yasayinca geri koydum iceri tovbe ettim bir daha degistirmiycem yerini

Yeni almadim ama baska odaya koyayim dedim kafeste durmadi bir turlu salayim bari dedim bunlari yasayinca geri koydum iceri tovbe ettim bir daha degistirmiycem yerini
hahaha hocam tövbe etmeyin ama kuşlar hassas sürekli yer değiştirmeyi sevmyorlar. benim 1 kuşum tüy problemli ancak diğer kuşum çıkınca tüm odaları gezer gelir omuzuma konar. eğitin :)

Hocam benimki bu pazartesi koluma gelirdi hic isirmadan baya bir durdu inmek istemedi ama isim vardi zorlamadan indirdim kafesinin ustune dogru ertesi gun gelmemeye basladi televizyon ustune konar ordan izler bicirdardi kafesin ustunden ayrilmiyor arada ucuyor ama yaklasmiyor yani bana kafese zorla sokma durumumda olmadi ogleyin kapisini aciyorum kendi cikiyor aksam acikiyor zaten kapisini aciyorum giriyor kendi niye bir anda sogudu anlamadim hic bugun de bari odamda dursun daha yakin oluruz yanima gelir belki dedim saldim iste carpti oraya buraya cok uzuldum ya bir sey olduysa diye icim icimi kemiriyor hala davranislari normal duruyor bugun yine zorla sokmadim kapagi actim girdi kendi ama yaklasmiyor nedense pazartssiden beri anlamadim

muhabbet kuşları alıngan canlılar. benim kuşum tekken annem çok yakından ilgilenirdi bir gün bakmadı ve oğlum hemen ısırmaya kaçmaya başladı. güven kaybı yaşamış size küsmüş olabilir :) 1 daldarı azcık rüşvet sevdiği yiyecekle alırsınız gönlünü :)

Eve yeni gelen kuşlar odaya alışmadan salındıklarında, duvara çarpma olasılıkları yüksektir. Kuşunuza en uygun odayı ve odadaki en uygun yeri seçerek çok mecbur kalmadıkça yerini değiştirmeyin. Başka bir odaya götürdüğünüzde kafesten çıkartmayın. Aynalar ve pencereler kuşları çok yanıltır. Bu yüzden çarpma olasılıkları çok yüksektir.

Geri