Karadeniz Pet

Kuşum için bitlenme sorunu lütfen bakın

Nursss

Yeni Üye
21570F31-8377-49EF-985B-AF32A4148EAD.jpeg

Kuşum bitlendi sanırım duvarda 2 3 tane siyah şeyler görüyorum ve sürekli gövdesini bitliyonuş gibi kaşıyo iki tane var ve ikisinde aynı bide ne yapıcam yıkadım spreyledim ama onlar duramıho kaşımadan tahta tünel koydum ondan olur mu ve birde bebeğim kaç aylık

Ivermectin içeren ense damlası kullanmalısınız başka türlü geçmez. Sprey tarzı ürünler hiçbir işe yaramaz boşuna kullanmayın. Hem kuşu strese sokarsınız hem de solunum yollarına zarar verebilirsiniz.
Kuşun ense tüylerini iyice açıp ense derisine sadece 1 damla ense damlası damlatıp parmağınızla hafifçe ovalayın. Derisine geldiğine emin olun ve 1 damladan fazla olmamasına dikkat edin. Duruma göre 15 gün sonra aynı işlemi tekrar uygulayın.
Kafesin her yerini temizleyin. Tahta tüneklerin uç kısımlarına da dezenfektan sıkıp kokusu geçtikten sonra kafese tekrar asın.
Son olarak bebeğiniz 1 yaşının üzerinde yetişkin bir erkek kuş.

Ivermectin içeren ense damlası kullanmalısınız başka türlü geçmez. Sprey tarzı ürünler hiçbir işe yaramaz boşuna kullanmayın. Hem kuşu strese sokarsınız hem de solunum yollarına zarar verebilirsiniz.
Kuşun ense tüylerini iyice açıp ense derisine sadece 1 damla ense damlası damlatıp parmağınızla hafifçe ovalayın. Derisine geldiğine emin olun ve 1 damladan fazla olmamasına dikkat edin. Duruma göre 15 gün sonra aynı işlemi tekrar uygulayın.
Kafesin her yerini temizleyin. Tahta tüneklerin uç kısımlarına da dezenfektan sıkıp kokusu geçtikten sonra kafese tekrar asın.
Son olarak bebeğiniz 1 yaşının üzerinde yetişkin bir erkek kuş.
Ayyy çok teşekkür ediyorum birde diğer kuşumun yaşını öğrenebilir miyim sizden bu çok tüy döküyor bit mi döküyo tüy mu cozemedim

Ekli dosyalar

• IMG-20230413-WA0000.jpg
    IMG-20230413-WA0000.jpg
    192.1 KB · Görüntüleme: 9
Ayyy çok teşekkür ediyorum birde diğer kuşumun yaşını öğrenebilir miyim sizden bu çok tüy döküyor bit mi döküyo tüy mu cozemedim
Yetişkin kızışmış bir dişi.
Dişi kuş tüyde görünüyor. Diğeride girecek olabilir. Bu mevsimlerde tüy dökerler.
Ancak bit varsa müdahale etmelisiniz aksi taktirde kuşu ölüme kadar götürür o illet. Önlem amaçlı da uygulayabilirsiniz, zararı olmaz.

Geri