Karadeniz Pet

Kuşum ishal oluyor ve nedenini bilmiyorum

Boncuk

Paylaşımcı Üye
şimdi arkadaşlar derdim aylardır devam ediyor.kuşumun sindirim sistemi hiç bir zaman sağlığına kavuşmadı.dışkısı hep bozuk.bu ishal derecesinde sıvıda olabiliyor.bazen ishal olmasada dışkının şekli hafif yayık ve byaz kısmı kirli beyaz veya sarımtırak oluyor.kendi yeminden başka birşey yedimide hemen ishal oluyor.kafes içinde tırmanarak bir yerden biyere gidiyor.dışarda uçtumuda 2 tur atsın nefes nefese kalıyor.bu kuşun derdi nedir.böyle bir tecrübesi olan kimse yokmu.1 hafta önce uzun bir aradan sonra ballı kraker verdim hemen ishal oldu.dün neo teramycn ilacına başladım o biraz iyi geldi fakat tam olarak iyileşmedi hala.kuşumun böbrek veya karaciğerindemi birşey var neden oluyor bu böyle.yardım edebilecek kimse varmı

Kuşunuza fazla düzensiz vitamin verdiyseniz yada ballı kraker gibi sağlıksız kötü bi yem verdiyseniz normal vitsmin vermeyi keserseniz ve sade yem alırsanız 1 hafta içinde durum normalde döner....

yoo vitamin fazla kullanmıyorum.1 hafta önce 2. ballı krakeri vermeye çalıştım ondada ishal oldu. 1.sindede olmuştu.başka nedenden dolayı böyle

yoo vitamin fazla kullanmıyorum.1 hafta önce 2. ballı krakeri vermeye çalıştım ondada ishal oldu. 1.sindede olmuştu.başka nedenden dolayı böyle

ballı kraker verdikten sonra oldu diyorsun sonra neden ishal oldu diyorsun ksra bakma ben senin ne dedigini anlamadım başkası yardımcı olsun....

Neden ishal olduğunu net bilemem ama salatalık-havuç-marul gibi besinleri ıslak veriyorsanız ishal olabilir. Tam çözüm değil ama patatesi haşlayıp dilimleyerek verebilirsiniz.

baran yumurta maması versemde ishal oluyor.anlatabiliyormuyum.1 dal darı yiyince birşey olmuyor.salatalık kıvırcık falan hiç vermem.ishal olmasa bile dediğim gibi dışkısı bozuk.sindirim sistemiyle alakalı bir şey var sanırsam.

vitaminle alakası yok.marul çok verdinmi marul? yeilliği abartma.anında ishal olurlar.ki yeşilliklerdeli tarım ilacını iyi yıkamazsan ölümcül hastalığa sevkedersin

Marulu 1 ayda bir ver çok aşırı yedirirsen ishal olur.Yada mama filan yapıp havucu ıslak koyduysan sulu olduğundan ishal olmuştur . Yulaf verilebilir diye biliyorum ishali kesiyormuş.

yeşillik hiç vermedim şimdiye kadar

Benim bir kuşum vardı 2 sene boyunca hiç katı kaka yapmadı hep su gibi yaptı hala da yaşıyor teyzemlere verdim ordada öyle hiç katı yapmadı daha ama bu bi sorundur ve daha çözebilmiş değiliz

darı dalı var.gidipte dandik markalı ballı krakerleri sakın verme.onun yerine 150 gr ı 5 liraya darı dalı al.hem doğal hemde ishali keser

sıkıntı ya.benim kuşun neşesi falanda kalmiyor öyle olunca.normaldede dışkısı bozuk.beyaz kısmı sarımtırak veya kirli beyaz gibi.

sıkıntı ya.benim kuşun neşesi falanda kalmiyor öyle olunca.normaldede dışkısı bozuk.beyaz kısmı sarımtırak veya kirli beyaz gibi.

bak hocam.dediğim gibi yap.yem kalitesini artır.kraker sakın verme.darı dalı al.bayılırlar.vitamini sera marka al.haftada 1-2 kere ver.diazyme 256 diye probiyitotik yem katkısı var.bunu da mutlaka al.haftada 2 kezde bunu ver.sonra gel bana teşekkür edersin.

tamam kardeşim.büyük usta güzel bir tavsiye verdin.işte ben bunu istiyordum.inşallah dediklerin iyi gelir.sera vitamin çok pahalı ama alamam belki

tamam kardeşim.büyük usta güzel bir tavsiye verdin.işte ben bunu istiyordum.inşallah dediklerin iyi gelir.sera vitamin çok pahalı ama alamam belki

avisol 8 lira.maksimum 1 hafta gider.sera 1 ay gider.hesabını yap.ona göre al.diazyme 256 yı heryerde bulamazsın.google a yaz.ben geçen hafta aldım.maşallah her şeye iyi geliyor.ishalde dahil.kuşuma antibiyotik vermiştim.onun etkisini götürmesi için aldım.hasta olmasada verebilirsin merak etme

Ben dediğini değilde apex vit bird buldum buda aynı özellikleri taşıyor 10 lira be dersiniz alıyımmı

kalamar kemıgı nı yada kullanıyorsan gaga tasınıda degıştır.aspur ver 3 yada 4 gun sadece kusunresmı yok ama asırı yaglanmışda olabılır bır hafta bır gun ara ıle suyuna lımon damlat 4 damla

Aşırı yağlanma ishalle alakası yok dimi

Geri