Karadeniz Pet

Kuşum zehirlenmis olabilir mi?

utaya

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 2 gün önce benim haberim olmadan mutfağa uçup yanık yemekten yemiş. Dün de kusmaya başladı ağzında sürekli bir tükürük var geri yutuyor. Dün yem ya da şu tükenmedi hiç. Ve ishali var. Lütfen yardım edin ne yapmalıyım?

bazen birinci resimdeki gibi dışkılıyor ama çoğunlukla sıvı dışkısı. Şuan tüyde. Kusması dün vardı. Bugün yok. Ve evet kokulu kustu.

Ekli dosyalar

• 20230721_105333.jpg
    20230721_105333.jpg
    251.9 KB · Görüntüleme: 5
  • dgfhjkl.jpg
    dgfhjkl.jpg
    421.9 KB · Görüntüleme: 5
Normade dışkıları iyi değil ve kusmasının olması da tabi. Ama yanık yemek yediği için bir şey diyemeyeceğim. Çünkü hem dışkı değişmesine hem de kusmasına sebebiyet verebilir.
Kusma tekrarlanırsa o zaman bir tık daha netleşir. Entrobac probiyotik varsa mutlaka verin, yoksa temin edin. Dışkılarınıda takip edin düzelmesi gerekiyor. Probiyotik iyi gelecektir.
Kuşlardan anlayan bir veteriner varsa dışkı analizi yaptırırsanız en net sonucu alırsınız. İmkanınız varsa mutlaka yaptırın derim

yakınımda kuşlara bakan bir veteriner yok maalesef. Daha önce de ishal olmuştu ama bu kadar kötü değildi o zaman avidiar vermiştim. onun bir faydası olur mu acaba?
Normade dışkıları iyi değil ve kusmasının olması da tabi. Ama yanık yemek yediği için bir şey diyemeyeceğim. Çünkü hem dışkı değişmesine hem de kusmasına sebebiyet verebilir.
Kusma tekrarlanırsa o zaman bir tık daha netleşir. Entrobac probiyotik varsa mutlaka verin, yoksa temin edin. Dışkılarınıda takip edin düzelmesi gerekiyor. Probiyotik iyi gelecektir.
Kuşlardan anlayan bir veteriner varsa dışkı analizi yaptırırsanız en net sonucu alırsınız. İmkanınız varsa mutlaka yaptırın derim

yakınımda kuşlara bakan bir veteriner yok maalesef. Daha önce de ishal olmuştu ama bu kadar kötü değildi o zaman avidiar vermiştim. onun bir faydası olur mu acaba?
İşe yaramaz. Entrobac probiyotik her zaman daha iyidir.
Avidiar'ı zamanında bende kullanmıştım. Bir faydasını gördüğümü söyleyemeyeceğim.

Geri