Karadeniz Pet

Kuşumda solunum yolu hastalığı mı var?

Hypnos

Meraklı Üye
Uyurken çok arada bu sesleri çıkarıyor ama bazen sıkılaşıyor maalesef uzun zamandır var ama ben normal bir şeydir sanıyordum. Uçarkende bir süre uçup omzuma konduğu zaman nefes alış verişi hızlanıyor ve benim duyabileceğim seviyeye geliyor. Uzun süre uçmuyor ya da uçamıyor bu problemden dolayı ondan emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Geç kalmadan tedavi etmek istiyorum eğer bir sorun varsa.

Videodaki sesten bir şey anlaşılmıyor fakat uzun bir ses değil, tıksırma gibi bir şey algıladım ama emin değilim net olmadığı için.
Gece uyurken vik sesi çıkarıyor ve çok hızlı uçtuğunda nefes alışları duaycağım seviyeye geliyor.

Gece uyurken vik sesi çıkarıyor ve çok hızlı uçtuğunda nefes alışları duaycağım seviyeye geliyor.
Kuşunuz kaç gram tartabilir misiniz? Gündüzleri de yapıyorsa videosunu atar mısınız? Şu an ses yoksa bile kuşunuzun tünekte yandan videosunu ekleyin, öyle bakalım

Kuşunuz kaç gram tartabilir misiniz? Gündüzleri de yapıyorsa videosunu atar mısınız? Şu an ses yoksa bile kuşunuzun tünekte yandan videosunu ekleyin, öyle bakalım
Gündüzleri yapmıyor. Tartmıştım sorun yoktu ama şuan öyle bir fırsatım yok maalesef.

Videoda kilosu fazla gibi geldi bana. Kekik spreyi, okaliptüs yaprağı, ense damlası ve en son gerekirse ilaç kullanılabilir diye düşünüyorum. Tabi kilo kaynaklı diyette uygulanabilir
Normalde uçurabildiğim her gün en az 1 saat dışarda oluyor. Açıdan açıya da değişiyor açıkcası bazen zayıf gibi geliyor ama bazende kilolu. Şuan yeni eşine alıştırmaya çalıştığım için uçurmamayı planlıyorum bir süre. Nasıl bir diyet uygulamam gerekir hafta da 1 darı veriyorum ve normal yemini yiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-19-07-57-41-076_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-09-19-07-57-41-076_com.miui.gallery.jpg
    863.2 KB · Görüntüleme: 14
Maşallah tosuncuk 🥲
Bence biraz zayıflamalı. Kilo kaynaklı nefes problemi yaşıyor yüksek ihtimalle. Kuşu bol bol uçurun. Dal darı 2 haftada bir ya da haftada bir yarım şeklinde verin. Yemliği sürekli üflemeyin yemi biraz arasın içinde..

Maşallah tosuncuk 🥲
Bence biraz zayıflamalı. Kilo kaynaklı nefes problemi yaşıyor yüksek ihtimalle. Kuşu bol bol uçurun. Dal darı 2 haftada bir ya da haftada bir yarım şeklinde verin. Yemliği sürekli üflemeyin yemi biraz arasın içinde..
Şuan eşiyle yeni yeni anlaşıyorlar çıkarmam bir sorun oluşturur mu normalde her gün uçurmaya çalışırdım işim yoksa en az 1 saat kafes dışında kalırdı ama darı verince haftada bir tam veriyordum maalesef bilmeden. Diyet yeme geçmeyi düşünüyorum ne kadar yarar bilmem ama.

Maşallah tosuncuk 🥲
Karaciğer yağlanması olduğu ve zeolitli besleme, diyet yem, nefes açıcı, karaciğer koruyucu önerildi. Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeleriniz neler bu tedaviye başlamalı mıyım? Ve eşinden ayırmam söylendi ileri dönemlerdeki anlaşmaları için bir sorun oluşturur mu?

Karaciğer yağlanması olduğu ve zeolitli besleme, diyet yem, nefes açıcı, karaciğer koruyucu önerildi. Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeleriniz neler bu tedaviye başlamalı mıyım? Ve eşinden ayırmam söylendi ileri dönemlerdeki anlaşmaları için bir sorun oluşturur mu?
Uçurmayı, egzersiz yapmayı yapamayacağınızı belirtiniz dolayısıyla diğer yöntemler nasıl sonuç verir bilmiyorum. Diyet yem dediğiniziz içeriği nedir?
Karaciğer koruyucu olabilir zararı olmaz.

Uçurmayı, egzersiz yapmayı yapamayacağınızı belirtiniz dolayısıyla diğer yöntemler nasıl sonuç verir bilmiyorum. Diyet yem dediğiniziz içeriği nedir?
Karaciğer koruyucu olabilir zararı olmaz.
İçeriği tam bilmiyorum ama kilo yapacak içerikler çıkarılmış sanırım.

Geri