Karadeniz Pet

Kuşumu yeni aldım birkaç sorum olacak:)

• Konbuyu başlatan weasleylerden
  • Başlangıç tarihi
W

weasleylerden

Guest
arkadaşlar benim kuş kafesimin dizaynı böyle sizce uygunmudur yoksa değiştirmem gerekli mi ?
Z2pbMA.jpg
birde kuşum kaşındığı için sprey dediler pet shopda bana bunu verdi
AZNRnX.jpg
sizce kullanmalı mıyım (kullanmamalıysam ne yapmam gerek) ? bide kuşum gözlerini kapatıp tünekte duruyor titremiyor cam önünde ama açık değil ve cereyan almıyor sizce nedeni ne olabilir ? son olarak elime alıyorum elimi ısırıyor ve heryeri ısırmaya çalışıyor düşündüm gaga taşı işe yarar belki dedim aldım taşın yanına elimi koydum birkaç kez ısırdı ama bıraktı beni sevmediği için mi ısırıyor korktuğu için mi ? ben ilk kez kuş aldımda biraz acemiyim çok sorum cevap verebilirseniz sevinirim :)

Gazete serme mantar yapar. Tahta tunek kullan. Her kus gun icinde kasinir tuylerini duzenler. O ilaci kullanma. Daha iyileri var. Iade edin. Yeni alinan kus titrer, kabarir normaldir.

peki tahta tünekleri nereden alabilir ve gazete yerine ne sereyim ? ve ısırmaması için ne yapmalıyım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
tahta tünek petshoplarda bulabilirsin veya ağaç dallarından kendin yapabilirsin... Gazete yerine marketlerde büyük boy misafir peçeteleri satılıyor onlardan alabilirsin veya kağıt mutfak havlularından kullanabilirsin.. Kuştan korkmazsan, ısırmaları pek acı varmez,oyun oynuyor gibi gelir sana, birbirinize alıştıkça ısırmaları bırakabilir, yabancı oldukları zaman kendilerini korumak için daha çok ısırmaya çalışıyorlar, önceleri uzaktan yavaş yavaş kendine alıştırmaya çalışın.

Son düzenleme:
A4 kagidi koy. Kafesin izgarasi var mi? Kus sana alisinca avuclamadigin taktirde isirmaz.

yeni aldım dediğim 1 hafta oldu galiba çok ısırmaya çalışmıyo oyun oynuyo ben gelince tırmanıyo kafese duruyo karnını boynunu okşuyorum konuşuyorum sakinliyo sonra tüneğe iniyo kaşınıyo:D kafesin ızgarası vardı annem işe yaramaz diye atmış a4 kağıdı mı koyayım büyük peçetelerden mi ? ya bide bazen dışkısı poposuna yapışıyor ben elime tünek yapıp aldım çok az su açtım çeşmede ılık biraz geçirdim kaçıyor nasıl banyo yaptırabilirim yeşillik de yemiyor koymayı denedim lavaboya ?

Izgarayı keşke atmasaymış onun altına gazete sererdiniz yada herhangi birşey. A4 de olur kağıt havluda olur uygun şekilde serersin. Bırak ısırsın eğlensin hayvan benimkide ısırıyor kuduruk :) Spreyide şimdilik kullanma ilerde bit pire tarzı birşeyler görürsen kullanırsın ama ilacın son kullanma tarihine dikkat et.

ızgarasız da a4 kağıt veya peçete serebilirim o zaman ? birde sen benimkide ısırıyor demişsinde ben eldivenle tünek yapıp alıyorum eldivenden bile acıtıyor :d ya pek acı vermek istediğini sanmıyorum daha çok kemiriyormuş gibi ısırıyor ama acıtıyor işte :d bu arada banyo nasıl yaptırabılırım daha demin söylediğim gibi poposuna yapışıyor dışkısı

Eldivenle almadım hiç ısırıyorsa ısırsın:) ılık bir su verin uygun bir kapta kendisi girer elbet :)

Banyoluk alin icine marul koyun zamanla girer.

marul sevmiyor suyu ılıtmayı denerim marul verdim yemedi ama yinede denerim

Geri