Karadeniz Pet

eriscat

Yeni Üye
durumla ilgili kisa bir ozet gececegim kusum ust solunum yolunu usutmustu
veterinere goturdum veteriner ilac verdi ilaci suyuna katinca icmedigi icin gunde 1 kez siringayla agizdan veriyorum ilk verisimden bu yana strese girmisti
(suan 2 kez verdim ilk verisimde gozune kactigi icin biraz korkmustu onu da stres yapmis olabilir)
ve surekli agzinda yem agzini bir yerlere dayayip acip kapatiyordu
kafesindeki hamaginin zincirini veya yem kabinin kenarini kemirip duruyordu (agzinda geveledigi yemle birlikte)
az once fark ettim, dun yoktu ama suan kusumun agzinin icinde siyah lekeler var ayni lekeler agzini dayayip kemirdigi yem kabinin kenarinda da var
asagi fotograflari, hatta mumkunse video birakacagim bu lekeler kurumus kan falan degildir degil mi? hic kirmizi gormedim sadece siyah.
bu cok daha once de olmustu sanirim gecen sene tam hatirlamiyorum tuneginde gormustum o zamanlar plastik beyaz tunekleri vardi kafesinde.
agzina yem alip surekli agzini tunegine surtuyordu. ama o zamanlar ilac bile almiyordu ilacin etkisi oldugunu sanmiyorum.
bu siyah lekeler endiselenmem gereken bir sey mi yardimci olur musunuz? internette bununla alakali hicbir sey yazmiyor.
simdi fotograf birakiyorum ama agzinin icini net cekemedim.

not: gagasinin etrafindaki sari renk icirdigim ilacin rengi yanaklarina dokuluyor icirirken

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230906-135203_Gallery.jpg
    Screenshot_20230906-135203_Gallery.jpg
    19.8 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20230906-135223_Gallery.jpg
    Screenshot_20230906-135223_Gallery.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20230906-135247_Gallery.jpg
    Screenshot_20230906-135247_Gallery.jpg
    15.5 KB · Görüntüleme: 21
Merhabalar, açıkcası neyden bahsettiğinizi fotoğraflardan anlayamadım. Yemlik üzerinde de siyahlıklar var oradan mı bulaşmış bilemiyorum. Gaga üstü lekelenmeler karaciğeriyle ilgili bir sorundan kaynaklı da olabiliyor ama dediğim gibi fotoğraftan anlayamadım. Tekrar siyahlık olan yeri işaretleyip belirtirseniz daha iyi olabilir 🌸

Merhabalar, açıkcası neyden bahsettiğinizi fotoğraflardan anlayamadım. Yemlik üzerinde de siyahlıklar var oradan mı bulaşmış bilemiyorum. Gaga üstü lekelenmeler karaciğeriyle ilgili bir sorundan kaynaklı da olabiliyor ama dediğim gibi fotoğraftan anlayamadım. Tekrar siyahlık olan yeri işaretleyip belirtirseniz daha iyi olabilir 🌸
yemligini surekli temizliyorum, agzini surekli olarak oraya dayayip acip kapattigi icin tekrar bulasiyor. agzinin ici sanki yem degil de komur yiyormus gibi siyah siyah. gagasinin ustunde kafasinda veya herhangi bir yerinde siyahlik yok sadece agzinin ici. yukarida video linki birakmistim o video ile birlikte yeni bir video daha birakacagim bu mesajimda...

Geri