Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı kırıldı veterinere götümem şart mı

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Kuşumun bugün ayağı kırılmış veterinere götürmem şart mı yoksa kendi kendine kaynar mı?

Eğer kuşunuzun sakat kalmasını istiyorsanız götürmeniz gerekmez. Ama yok kuşum sakat kalmasın, minik canı bana emanet diyorsanız götürmeniz gerekir.
Röntgen çekilip doğru yerden sarılması gerekir. Aksi taktirde yanlış kaynarsa sakat kalır. Ayrıca bazı durumlarda şişlik, kızarıklık varsa kangrene de dönüşebilir.

Götürdüm sargı yaptı böyle duruyor şu an 2 gün sonra gel röntgen çekip tekrar sargı yapcam dedi sizce röntgen için para almaya mı bakıyor doğru mu söylüyor?

Çok güzel bir kuş maşallah.
Neden şimdi röntgen çekmedi acaba...
Röntgenden sonra sarsaydı daha iyi olurdu ama yinede sarılmış illaki faydası olur. Yinede tekrar götürün. Şimdi ne kadar ücret aldı?
Ayrıca kuşun yemini suyunu yakınına koyun, zorlanmasın

300 tl ücret aldı yanımda fazla olmadığı için röntgen çekmeyin dedim 2 gün sonra röntgene de 300 alacak, tüneği çıkardığım zaman tellere tırmanıyor tabanda durmuyor. Teşekkürler

300 tl ücret aldı yanımda fazla olmadığı için röntgen çekmeyin dedim 2 gün sonra röntgene de 300 alacak, tüneği çıkardığım zaman tellere tırmanıyor tabanda durmuyor. Teşekkürler
Anladım. Tüneği çıkartmayın, suluk ve yemliği tünek yakınına asın daha iyi olur. Geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede toparlar 🌺

Fotoğraftan pek anlayamadım. Duruşunda farklılık mı vardı ya da kuş çok mu uğraşıyordu kontrol etme gereği duydunuz? İsterseniz ayağı için gittiğinizde kanadını da bir gösterin. Zira ben pek anlayamadım ne yazık ki

Fotoğraftan pek anlayamadım. Duruşunda farklılık mı vardı ya da kuş çok mu uğraşıyordu kontrol etme gereği duydunuz? İsterseniz ayağı için gittiğinizde kanadını da bir gösterin. Zira ben pek anlayamadım ne yazık ki
Tamamdır teşekkürler

Yanlış kaynama gibi bir durum olmaz dimi resimdeki gibi durduğu için

Yanlış kaynama gibi bir durum olmaz dimi resimdeki gibi durduğu için
Doğru yerden sarıldıysa yanlış kaynama olmaz ama yinede sağlam haline dönmez.
Her türlü biraz sorunlu olacak ama sargıdan önceki kırık halinden iyi olur muhtemelen. Sarılmasaydı ömrü boyunca o şekilde duracaktı şimdi en azından bir şansı var.
Ayrıca mecburen fotoğraftaki gibi duracak.

Doğru yerden sarıldıysa yanlış kaynama olmaz ama yinede sağlam haline dönmez.
Her türlü biraz sorunlu olacak ama sargıdan önceki kırık halinden iyi olur muhtemelen. Sarılmasaydı ömrü boyunca o şekilde duracaktı şimdi en azından bir şansı var.
Ayrıca mecburen fotoğraftaki gibi duracak.
Nasıl yani hayatı boyunca ayağı öyle yan mı duracak? Önceden bi kuşumun daha ayağı kırılmıştı şu an sorunsuz gayet normal ayağı

Nasıl yani hayatı boyunca ayağı öyle yan mı duracak? Önceden bi kuşumun daha ayağı kırılmıştı şu an sorunsuz gayet normal ayağı
Öyle durmaz ama eskisi gibi olmayabilir demek istedim. Veterinerin süre vermemesi de ilginçmiş. Son durumu yazarsanız çok sevinirim.

Geri