Karadeniz Pet

Kuşumun cere rengi neden degişmiyor?

Mrreee

Yeni Üye
8 aylik disi bir muhabbet kusum var cere rengi acik lila normalde 8 aylik bir muhabbet kusunun eriskin olup cere rengi beyaz olur diye biliyordum ama hâlâ benimkisinin cere rengi lila neden acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_20220904_110736.jpg
    IMG_20220904_110736.jpg
    787.3 KB · Görüntüleme: 84
Dişi olduğunu nasıl anladınız. Kuşunuz maşallah erkek

Dişilerin açık mavimsi veya kizismaya başlamışsa kahverengi olur. Sizin mora yakin kus erkek.

Dişilerin açık mavimsi veya kizismaya başlamışsa kahverengi olur. Sizin mora yakin kus erkek
Turunden dolayı oldugunu dusunuyorum normalde disi oldugunu her sekilde belli ediyor hatta esini atayim asiri kurlasiyorlar esiyle de

Ekli dosyalar

• IMG_20220904_135149.jpg
    IMG_20220904_135149.jpg
    645.7 KB · Görüntüleme: 73
Turunden dolayı oldugunu dusunuyorum normalde disi oldugunu her sekilde belli ediyor hatta esini atayim asiri kurlasiyorlar esiyle de
Kurlaşmaları dişi veya erkek oldugunu göstermez sadece kızgınlaştıklarını gösterir. İki erkek kuş da birbirine kur yapabilir

Dişi bildiğiniz kuşunuz erkek.

Yapma bee bana disi diye verdiler davranislarindan tut gorunusune kadar disi gibi geliyor bana eger erkekse 3 tane erkek kusla ne yapicam ben

Arkadaşın da dedigi gibi erkek erkeğe de kur yapar birbirlerini kasirlar. 🙂 Ama net erkek. Olsun siz onu dişi olarak görmeye devam edin sevin ☺️ maşallah çokta güzel 🧿

Yapma bee bana disi diye verdiler davranislarindan tut gorunusune kadar disi gibi geliyor bana eger erkekse 3 tane erkek kusla ne yapicam ben
Normalde dişi kuşları erkek diye veriyorlar ama sizde tam tersi olmuş :)
Muhtemelen yavruyken cere rengi muallakta bıracak şekildeydi. Fotoğraf yanıltmıyorsa burun deliklerindeki beyazlık neredeyse yok denecek kadar. Yani bencede erkek. Dediğim gibi muhtemelen küçükken yanıltıcı bir cereye sahipti o yüzden öyle sanılmıştır