Karadeniz Pet

Kuşumun kafasındaki turunculuk?

nurays.d

Yeni Üye
Arkadaşlar araştırırken tüye girdikleri söyleniyor ama emin olamadım kuşum için. Kuşum ishal, 1 hafta hastaydı iyileşti. İshali hala var. 3 gündür kafesinde minik tüyler var. Bundan 1 hafta önce bitlenmişti bu yüzden vilmectin damlattım. Vilmectinden mi tüy döküyor yoksa tüye mi girdi anlayamadım. Foto bırakıyorum. Arada hapşırıyor ama normal diye düşünüyorum. Salya yok burun akıntısı yok. Foto bırakıyorum uyuyordu çektim o yüzden şişkin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230329_233418_Gallery.jpg
    Screenshot_20230329_233418_Gallery.jpg
    145.3 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_20230329_233414_Gallery.jpg
    Screenshot_20230329_233414_Gallery.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 61
Yediği şeylerden bulaşmış olabilir mesela havuc yemiştir zaten rengi cikiyor kolayca

Yok yem dışında hiçbir şey vermedim hasta diye. 1 hafta önce az turunculuk vardı şimdi daha da belirgin hale geldi
Veterinere goturmekte fayda var ama yinede yediği içtiği şeylerden olabilir suyu kirlenmistir falan bi kontrol edin olmazsa veterinere götürün.

Bazı kuşlarda böyle sararmalar oluyor. Nedeni belli olmamakla beraber dış etkenlere bağlanabilir. Yediği şeye kafasını sürmüştür, belki vitaminli suya kafasını sokmuştur yada tüy döküm döneminde ufak bir tüyü kanlıysa o da hafiften renk vermiş olabilir.
Endişe edilecek bir şey değil.
Bu arada kuşunuz gözüme çok tatlı geldi, maşallah 🧿

Bazı kuşlarda böyle sararmalar oluyor. Nedeni belli olmamakla beraber dış etkenlere bağlanabilir. Yediği şeye kafasını sürmüştür, belki vitaminli suya kafasını sokmuştur yada tüy döküm döneminde ufak bir tüyü kanlıysa o da hafiften renk vermiş olabilir.
Endişe edilecek bir şey değil.
Bu arada kuşunuz gözüme çok tatlı geldi, maşallah 🧿
Ahahhaha teşekkür ederim, şimdi anladım suyuna vitamin koydum ona başını daldırınca ondan bulaştı sanırım.😊

Geri