Karadeniz Pet

Kuşumun kulak çevresinde tüy dökülmüş

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Kuşumun kulaklarının etrafındaki tüyler dökülmüş bugün gündüz böyle değildi akşam baktığımda böyle buldum neden olabilir? Yanında başka kuşlar da var. Solunum sıkıntısı var biraz onla alakalı olabilir mi?

Normalde darbe almadıysa göz ve çevresi sorunlar üst solunum yolu hastalıkları göstergesi oluyor. Ama bu gçz çevresi değil, kulak kısmı. Her iki taraf mı bu şekilde yoksa tek tarafı mı? Orayı kontrol edin yara yada kuşu rahatsız edecek bir şey var mı diye.

Yara veya rahatsız edecek bir şey yok tüyler dökülmüş sadece

Gerçekten enteresan 🙁 Peki o dökülen yerleri kaşıyor mu dikkat ettiniz mi

Anladığım kadarıyla her iki tarafta da dökülme var. Önlem amaçlı parazit tedavisi uygulayabilirsiniz. Birde BT amin forte takviyesi yapın.

Bu arada solunum problemi için ilaç önerebilir misiniz kuyruk nefes alırken oynuyor ve vıyklıyor

Solunum problemlerine doksimis yada hipradoxi bu ikisinden biri olabilir. Ayrıca kekik spreyi yapın burun deliklerine gelecek şekilde. Solunum yollarına çok iyi geliyor sprey. Aynı zamanda ilaç tedavisinden sonra üç gün probiyotik entrobac vermeniz gerek.

Kekik spreyi yerine kekik çayı yapsam iyi gelir mi? Ve kekik çayı nasıl yaparım?

Sprey daha iyi gelir. Yarım çay kaşığı kaya tuzu, yarım çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kekiği az miktarda suda kaynatın. 200 ml su ile seyreltin. Soğumaya bırakın, sprey şişesiyle soğuyunca sıkın. Burun deliklerini açmasına, nefesine iyi gelir.

Burnuyla alakalı bi durum olduğunu sanmıyorum burun delikleri açık

Solunum sıkıntısı varsa zaten bunlar geçici yöntemler, sadece kuşu biraz rahatlatır. Kekik spreyi, hastalık için kalıcı ve tedavi edici yöntem değildir. Burun delikleri açık olsada kekik spreyi nefesine iyi gelir. Ama dediğim gibi ilaçsız tedavi edemezsiniz

İlaç önerebilir misiniz? Daha önce bir kuşuma daha olmuştu orni tyson kullanmıştım

O ilaç hakkında fikrim yok. Eğer kuşunuza iyi geldiyse kullanabilirsiniz.

Geri