Karadeniz Pet

Kuşun kuyruğu koptu kanadı ancak kurudu

Reagan0

Yeni Üye
Arkadaşlar dün gece yanlışlıkla abim kuyruğunu koparmış tek bir tüy çıkmış. Gayet neşeliydi. Sabah kafesinden saldıktan sonra fark ettim ki kuyruğunda kan donmuş. Kahverengi şu an kırmızı değil. Kuşumuz da şu an eskiden olduğu gibi konuşuyor ötüyor ancak eskisi kadar hareketli değil. Ama yine de hareket ediyor sadece biraz durgun. Çok korkuyoruz bir şey olur diye kuşçu ya da veterinere götürmememiz gerekir mi çevremizdeki veterinerler de kuşla çok ilgilenmiyorlar. Lütfen yardım ederseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 771BA6E2-FDAA-4EDE-A1FC-EABCC593F6A1.jpeg
    771BA6E2-FDAA-4EDE-A1FC-EABCC593F6A1.jpeg
    805.4 KB · Görüntüleme: 22
Tüy dönemi için suya katılan vitaminlerini kullanıyoruz zaten devam edeceğiz. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

Geçen gün yazdıktan sonra önerilen vitaminleri kullandık. Keyfi neşesi yerine geldi. Ancak kafamıza takılan bir konu var. Kendisinin kuyruğundaki kanları temizkeyemediğimiz için tekrardan kanattı mı anlayamıyoruz. Tekrar kanatırsa kan damlar mı damlamazsa nasıl anlarız tüylerinden belli olmuyor çünkü. Bir de kuyruğuna bir şey değdiğinde cik diye ses çıkarıyor üflesek bile. Canı açıldığı için mi yoksa korktuğundan mıdır?

Geçen gün yazdıktan sonra önerilen vitaminleri kullandık. Keyfi neşesi yerine geldi. Ancak kafamıza takılan bir konu var. Kendisinin kuyruğundaki kanları temizkeyemediğimiz için tekrardan kanattı mı anlayamıyoruz. Tekrar kanatırsa kan damlar mı damlamazsa nasıl anlarız tüylerinden belli olmuyor çünkü. Bir de kuyruğuna bir şey değdiğinde cik diye ses çıkarıyor üflesek bile. Canı açıldığı için mi yoksa korktuğundan mıdır?
Tekrar kanama olursa illa damlamasına gerek yok, renginden anlarsınız zaten. Daha kırmızı olur, açık renk olur.
Normalde kendilerine dokununca da cik derler ama ağrısı olduğu için de yapıyor olabilir. Buradan anlamam mümkün değil ama siz dikkatli davranırsanız anlayabilirsiniz diye düşünüyorum

Ağrı yüzündense ağrı ilerleyen vakitlerde geçer mi yoksa dediğiniz vitaminler hariç bir şey yapabilir miyiz? Sizin de böyle vaktinizi alıyorum ama kusura bakmayın. Kendisini çok seviyoruz ve bilgimiz pek yok bu konularda. 🙏🏻🙏🏻

Ağrı yüzündense ağrı ilerleyen vakitlerde geçer mi yoksa dediğiniz vitaminler hariç bir şey yapabilir miyiz? Sizin de böyle vaktinizi alıyorum ama kusura bakmayın. Kendisini çok seviyoruz ve bilgimiz pek yok bu konularda. 🙏🏻🙏🏻
Estağfirullah vaktimi almıyorsunuz elimden geldiğince yardım etmekten mutluluk duyuyorum 🙏
Veteriner ağrı kesici için birtakım şeyler verebilir ama ben maalesef bilmiyorum. Zamanla iyileştikçe hafifler tabi. Siz dokunmayın hiç, kuyruğu tünekteyken tele vs değmesin. Yani birtakım önlemler alarak yaşam standartlarını yükseltin

Çok teşekkür ederim inşallah bir şey olmaz hiçbir hayvana. İyi geceler dilerim size. 🙏🏻

Geri