Karadeniz Pet

Kuyruğu sürekli sallanıyor.

Katzvariak

Yeni Üye
Herkese hayırlı günler,

Muhabbet kuşum yaklaşık 3 aydır benimle (pişmaniye). Bu süreçte kuyruğu sürekli sallanıyor, nefes alırken ses çıkarmıyor bazen gece uyurken oluyor onun da normal olduğunu düşünüyorum. Bazen çok ince ince sallanıyor bazen de derin derin oluyor bu sallantı. Sebebi nedir bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Videoyu aşağıya bırakıyorum;

Ek olarak erkek mi dişi mi gagasından anlayan var mıdır ?

Hayırlı günler, kuşun yandan da videosunu ekler misiniz? Ve yeni yapılmış dışkısını. Ayrıca gece ses çıkartmasının neden normal olduğunu düşünüyorsunuz merak ettim.
İştahı nasıl, gün içinde kafes tellerine yapışma ya da çabuk yorulma gibi belirtiler fark ettiniz mi?

Tabi @Merve, öncelikle merakınızı gidermek için cevap vereyim. Daha önce 1 tane kuşum olmuştu 7 sene bizimleydi onun da oluyordu ordan yola çıkarak normal olduğunu düşündüm ne kadar doğru bilemiyorum.
Ek olarak iştahında bir problem yok, gün içinde aktif, tele yapışma gibi bir şey de olmadı hiç. Dışkısı bazen sulu genelde de fotoğraftaki gibi. Sadece çok hızlı uçtuğu zaman hızlı nefes alıp veriyor. Videoları aşağıya bırakıyorum tekrar, teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 8304ffb4-74c9-4cb6-a37b-22d4888cdb42.jpg
    8304ffb4-74c9-4cb6-a37b-22d4888cdb42.jpg
    99.1 KB · Görüntüleme: 5
  • f3aff693-206c-4796-9d7a-3ab328a56cae.jpg
    f3aff693-206c-4796-9d7a-3ab328a56cae.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 5
Evet 45 günlükken aldım. Aldığım günden beri böyle yaklaşık 4.5 aylık falan

Teşekkür ediyorum, öncelikle veterinere gösterdikten sonra sonucu yazarım :)

Geri