Karadeniz Pet

Maviş ve Menekşe'nin hikayesi

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Ben evcil hayvanlara merakı olan biriyim. Hep bir hayvanım olsun, ona bakayım, arkadaşlık edelim isterdim. Bu seneki doğum günümde ailem bana hediye olarak evcil hayvan almaya karar verdiler. Ben normalde kedi istiyordum ama annemin fobisi vardı, o yüzden onların dışında bakımı en kolay hayvanlardan birini almaya karar verdik. İlkin 2 tane ryukin japon balığı aldılar ama 1 haftanın sonunda hastalandılar, bakamadık bir türlü. Akvaryumcu da yalan yanlış bilgilendirince işin ehli birine balıkları iade ettik. Her hafta ziyaret ediyordum onları ama biri ölmüştü :( Neyse içimiz kararmasın, onları iade ettiğimiz gün kuş sahiplenmeye karar verdik. Pet shoplardan birine girip baktık. Ben mavi istiyordum ilk mavi bir tane muhabbet kuşu beğendik ama hasta gibi duruyordu, hem de bir kenarda iki tane çift muhabbet kuşu gördük, birbirleriyle öpüşüyorlardı. Tek kuştan vazgeçerek onları aldık. Eve geldiğimizde kutularından çıkarana kadar akla karayı seçtik :) Sonra ne mi oldu, işte adlarını koydum. Erkek olana Maviş, dişiye Menekşe adını verdim. Menekşe hemencecik alışırken Maviş benden kaçıyordu. Sonra o da yavaş yavaş alıştı gibi. Şimdi ise, Menekşe'yi her gün bol bol seviyorum, yanağını, gagasını, göbüşünü, gıgısını okşuyorum o da gagasıyla parmağımı kemirir gibi gıdıklıyor. Maviş ise ara sıra kaçsa da ben biraz ısrarcı oluyorum, o da başından savmak istercesine biraz sevdirip kafasını kanatlarının arasına gömüyor ve uyuyor 😀

Geri