Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kemik erimesi

MaviPaşa

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 yıldır baktığım erkek bir muhabbet kuşum var.
Geçen pazartesi ilk defa farkettigimde pencelerini basamiyor arkada durması gereken bı pençe önde duruyordu. Kırıldığını düşünüp veterinere götürdüm ve artık yaşlılıktan dolayı kemik erimesi olduğunu söyledi. Belirli bir marka yem ve suyuna katmak için 3-4 tane şırınga da ilaç verdi. Üstüne basamiyor ekteki gibi duruyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu neler yapıldı
Teşekkürler

Resimler ektedir ilk mesajda ekleyemisim

Ekli dosyalar

• 20230930_185426.jpg
    20230930_185426.jpg
    750.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 20230930_185420.jpg
    20230930_185420.jpg
    784.3 KB · Görüntüleme: 26
Geçmiş olsun öncelikle.
Devit3 alıp yalnızca bir damla ağızda beş gün boyunca kullanabilirsiniz. Kalamar kemiğini de ihmal etmeyin. Maalesef bu durumda başka bir çaremiz yok. En azından forumdan sadece bu önerilecektir. Bu tarz durumlarda devit3 olumlu sonuç verebilir..

Geçmiş olsun öncelikle.
Devit3 alıp yalnızca bir damla ağızda beş gün boyunca kullanabilirsiniz. Kalamar kemiğini de ihmal etmeyin. Maalesef bu durumda başka bir çaremiz yok. En azından forumdan sadece bu önerilecektir. Bu tarz durumlarda devit3 olumlu sonuç verebilir..
Teşekkürler bilgi için 🙏

Rica ederim. Denerseniz son durumu paylaşırsanız memnun olurum 🌸
Veterinerin verdiği ilaçların ne olduğunu tam bilmiyorum, başka bir vitamin vermeyin 15 gün kullanın dedi ondan sonra denemeyi düşünüyorum

Son düzenleme:
Evet evet ilaç bitiminden bir süre sonra yani kuş dinlendikten sonra kullanın.
Tekrardan Merhaba, doktorun verdigi ilaclar bitti. Suan icin en azindan biraz canlilik geldi kusa ancak ayagi duzelmedi. Devit3 kullanimini nasil yapmamiz gerekiyor suya mi karistiriyoruz Gunluk mu verecegiz ?

Tekrardan Merhaba, doktorun verdigi ilaclar bitti. Suan icin en azindan biraz canlilik geldi kusa ancak ayagi duzelmedi. Devit3 kullanimini nasil yapmamiz gerekiyor suya mi karistiriyoruz Gunluk mu verecegiz ?
Merhabalar, 5 gün boyunca ağızdan 1 damla olacak şekilde kullanabilirsiniz. Eczaneden temin edebilirsiniz.

Agizdan bi turlu olmadi sakin durmadigi icin farkli bir yontem var mi ? :)

Geri