Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu veba hastalığı

Eda 123

Yeni Üye
Herkese merhaba benim 6 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. 10 ay önce kafasının yaklaşık 45 derece eğri olması ve uçamaması nedeniyle veterinere götürdük ve veba teşhisi konuldu. Haftada bir b vitamini ve haftada iki probiyotik takvisiyle devam ediyoruz. Fakat kendisinde çok uyku durumu ve hazımsızlık durumu oluyor. Bu tarz kuşlar için bildiğiniz özel yem veya takviye varsa bilgilendirir misiniz?

Veteriner bağışıklık için hap verdi ve 3 doz iğne olarak 3 doz da suya katılması için veba aşısı verdi. https://prnt.sc/e0kfG-yO_WtL

Ekli dosyalar

• IMG-20230222-WA0001.jpg
    IMG-20230222-WA0001.jpg
    70.6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Veteriner kuşlardan anlayan bir yer miydi? Yanlış anlamayın her veteriner kuşlardan anlamıyor da o yüzden merak ettim.
Sorunuzun asıl cevabı açıkçası veba olarak değil de hastalık geçiren kuşlar için, beslenmesi yetersiz geliyorsa kursak beslenmesi yapılmasında fayda var. Yemesi daha kolay olması açısından dal darı ve aspur bu dönemde daha fazla tercih edebilirsiniz yine aşırıya kaçmadan tabi ki. Probiyotiği de düzenli kullanmakta fayda var. Bunlar haricinde önerebileceğim pek bir şey yok açıkçası. Başka tavsiyesi olan varsa yazacaklardır. Geçmiş olsun diliyorum.. 🌸

Geri