Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum 1 aydır sulu, cıvık dışkı yapıyor

maxpaynexx

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3-4 aylık 1 aylıkken beraber deprem yaşadık ve kuşumu alamamıştım evin çoğu yeri yıkıktı ve havalar o ara çok soğuktu -15 derece filandı. Ve 5.gün kuşumu aldım canlıydı şaşırmıştım. İlk zamanlar iyiydi sadece tıksırıyordu, ben de vitamin aldım biraz azalsa da şuan ara ara devam ediyor. En önemli soruna gelecek olursak kuşum 1 1.5 aydır ishal herhalde. Açık yeşil ve bayağı sulu dışkı yapıyor hatta çoğu zaman sadece sulu dışkı yapıyor. Bağırsak florası aldım suyuna kattım filan ama bir değişim olmadı. Dal darı aldım zevkle yedi ama yine değişmedi. Çok su içiyor normalde su içtiğini bile zor görürüz M.Kuşlarının ama benim kuş bir oturuşta 3 4 kere yudumlanıyor. Yapacak bir şey var mı? Bir tedavi yöntemi var mı? Veterinerler anlamıyor pek. Bazen çok yorgun ve halsiz ama beni görünce çok hareketli ve fare gibi oluyor kıpır kıpır bir ortası yok hayvanın.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-05-02 saat 22.41.08.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-02 saat 22.41.08.jpg
    169.1 KB · Görüntüleme: 15
  • WhatsApp Görsel 2023-05-02 saat 22.41.09.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-02 saat 22.41.09.jpg
    228.2 KB · Görüntüleme: 16
Hoşgeldiniz, öncelikle sizlere çok geçmiş olsun diliyorum.
Ortam sıcaklığı normalde eğer yani anormal sıcaklık yoksa kuşunuzun çok su içmesi istinaden böbrek hastalığı olabilir diye düşündüm. Anlattığınıza göre dışkı ve çok su içmesi dışında başka belirti yok.
Dışkı toparlanması açısından aspur, dal darı, probiyotik, haşlanmış patates iyi gelen ürünler ve bazılarını zaten denemişsiniz. Ancak bir kerelik değil düzenli olarak kullanmalısınız. Özellikle probiyotiği ilk etapta 3 gün kullansanız daha iyi olur.
Yine böbrekleri için ilaç olmayan ama bir takviye olan sedochol kullanabilirsiniz. Başka bir şey öneremeyeceğim. Kuşlardan anlayan veteriner imkanlarınızı zorlarsanız çok daha iyi olur, en azından neyi var anlaşılır.

Hoşbuldum teşekkür ederim . sedacholu aynı an da mı kullanacağım nasıl kullanacağım?

Önce 3 gün üst üste probiyotiği kullanın. 8 saatte bir suyu yenileyerek. Sonrasında temiz su içsin ve sedochol'u iki haftada bir kez kullanabilirsiniz.
Şayet böbrek rahatsızlığı varsa düzeltmez ancak bu takviyeler sadece baskılar

Bu ikisini internetten temin edebiliyor muyum? Edebiliyorsam söyler misiniz ? Birde böbrek hastalığına çare yok mu? Kac yıl yaşar tahmini

Geri