Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum 20 gündür ishal, lütfen yardım...

• Konbuyu başlatan Üye silindi 44036
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 44036

Guest
Muhabbet kusum 20 gundur ishal. Bir cok seyi denedim ama yok gecmedi. Bagirsak duzenleyici, pirinc lapasi, patates puresi, suyuna sirke, limon dogal olabilcek herseyi yaptim yok gecmedi. Veterinere gidip durumu anlattim oda 2 siringayla ilac verdi. Biri antibiyotik digeri vitamin dedi. 5 gun suyuna 2 damla koy dedi ama oda fayda etmedi. Sonra bir kus ureticisine video ve dışkı resmi attim, kursak mantari dedi ama ishal disinda belirti yok. Bende arastirdim triflucan isimli surubu 3 gun suyuna 4 damla seklinde kullandim. İshale faydasi olmadi ama azda olsa bi enerji verdi. 3 gun sonunda yani dün entrobac probiyotik basladim ama simdilik bi gelisme yok. 3 gun kullanmayi dusunuyorum. Bu arada kusumun yemesi icmesi iyi ama durgun ve kabarik surekli kendini silkeliyor. Tuylerini kasiyor ve popusunun cevresinde hic tuy kalmadi. Nerdeyse karnina kadar tuy yok. Cevremde kanatlidan anlayan veteriner yok, işin aslı soz konusu kuslar olunca veterinerlerin geneli yetersiz kaliyor. Bugun hep su gibi dışkısı. Basina gelen var mi bana ne onerirsiniz? Aklimda elektrolit ve sulphamezaten var. Cocugu oyle gordukce icim parcalaniyor, geceleri uyuyamiyorum. İnsallah bir mucize olur oglum toparlar. Bu surecte zayifladi mi diye merak edip tarttim 54 gr geldi. Olmasi gerekenden biraz fazla. O tuy dokulmeleri fazla kilodan mi, yoksa kendi mi rahatsiz oldu kopardi bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230829_093113.jpg
    IMG_20230829_093113.jpg
    98.2 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230828_104809.jpg
    IMG_20230828_104809.jpg
    131.6 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230829_151722.jpg
    IMG_20230829_151722.jpg
    56.8 KB · Görüntüleme: 13
IMG_1544.jpeg
Merhabalar 2.5 aylık erkek rainbow muhabbet kuşum var. 4-5 gündür keyfi yok iştahı bayağı azaldı. İshali başladı. Kendini sürekli kaşıyordu 2-3 gündür de ufak tüğler döküyor. Yoluyor. Kendini sürekli kabartıyor. Baktım dururken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor.Halen kafes tabanından yediği için tabandaki yavru yemini toplayıp Aspur ve Japon darısı koydum. Bugün veterinere götürdüm. Akciğerinde sorun var nefes alıp verişi farklı dedi ve suyuna antibiyotik hazırladı.İzmir’deki Burak uçara yazdım. Gramajı az olduğu için elle besleme maması ve sıvı elektrolit tavsiye etti. Bu sayfayı takip ediyordum uzun süredir. Yardımlarınızı bekliyorum hali beni çok üzüyor 15 gün önce başka bir 2 aylık rainbow bebeğimizi ishalden kaybettim. Ondan sonra bu bebişi aldım tekrar aynı şey olur diye çok korkuyorum. Resim ve video ekleyeceğim. 5-6 gündür de midesi bulamıyor sanırım kusuyor tiksiniyor gibi hareketler yapıyor. Kusma yok fakat oyuncak topuyla oynarken ağzından sürekli yem çıkarıyor
Yeni yapılmış dışkısını atar mısınız? Yapar yapmaz atınız

Ekli dosyalar

• IMG_1551.jpeg
    IMG_1551.jpeg
    903.1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_1544.jpeg
    IMG_1544.jpeg
    758.9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
SeroilEkli dosyayı görüntüle 69015Merhabalar 2.5 aylık erkek rainbow muhabbet kuşum var. 4-5 gündür keyfi yok iştahı bayağı azaldı. İshali başladı. Kendini sürekli kaşıyordu 2-3 gündür de ufak tüğler döküyor. Yoluyor. Kendini sürekli kabartıyor. Baktım dururken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor.Halen kafes tabanından yediği için tabandaki yavru yemini toplayıp Aspur ve Japon darısı koydum. Bugün veterinere götürdüm. Akciğerinde sorun var nefes alıp verişi farklı dedi ve suyuna antibiyotik hazırladı.İzmir’deki Burak uçara yazdım. Gramajı az olduğu için elle besleme maması ve sıvı elektrolit tavsiye etti. Bu sayfayı takip ediyordum uzun süredir. Yardımlarınızı bekliyorum hali beni çok üzüyor 15 gün önce başka bir 2 aylık rainbow bebeğimizi ishalden kaybettim. Ondan sonra bu bebişi aldım tekrar aynı şey olur diye çok korkuyorum. Resim ve video ekleyeceğim. 5-6 gündür de midesi bulamıyor sanırım kusuyor tiksiniyor gibi hareketler yapıyor. Kusma yok fakat oyuncak topuyla oynarken ağzından sürekli yem çıkarıyor

Serpil Hanim gecmis olsun fakat burasi benim kuşum icin actigim konu. Merve Hanim benim kusumun sikayeti icin yeni dışkısini paylasin demiş fakat siz kendi kusunuzun dışkısını atmışsınız. İsterseniz sizde kendi kusunuzun sikayetleri icin yeni konu acin ki karismasin benim ve sizin sorulariniz. Benim oglumda 20 gundur ishal. Hepimize gecmis olsun.

Gece 01:12 kafese koydum Bulutu ve anlık dışkısı bu sekilde. Sabahta tekrardan atarim. Tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20230830_010934.jpg
    IMG_20230830_010934.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 14
İlk kesim sabah kafese baktigimdaki goruntu. Dun sabah kafes tabanindaki kagit havlu yogun islakti. Bugun sadece diski cevresi islak. İkinci resimde anlık dışkı resmi. 2 gundur probiyotik veriyorum ondan mi acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_20230830_065130.jpg
    IMG_20230830_065130.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230830_103851.jpg
    IMG_20230830_103851.jpg
    126.5 KB · Görüntüleme: 18
İkinci resim anlık dışkı merve hanim. Yazdim ama gozunuzden kacti heralde. İkinci resim, parkenin uzerindeki dışkı anlik.

Ah evet kusura bakmayın fark etmemişim 🌸
Aslında dışkısı ishal gibi değil. Ve bir sürü yöntem denenmiş, doğal olanlar değil ama ilaçlı yöntemleri uygun bulmadığımı belirtmeliyim. Çünkü neyi var bilmeden doğru ilaç mı kullanılmış bunu bilemeyiz.
Entrobac'ı üst üste 3 gün devam edin. Kilosu bir tık fazla gibi. Tüy dökmesi daha doğrusu kelleşme bir çok sebepten olabilir. Benim kuşumun karaciğerinde problemi vardı ve zamanla karından poposuna doğru tüyleri dökülmüştü. Belki doğrudan olmasada hastalığın vermiş olduğu rahatsızlık,stres kaynaklı bir dökme olabilir.
En son ilaç kullanımından kaç gün geçti?
Kekik çayı yapın isterseniz bir kerelik. Doğal antibiyotiktir.

Geri