Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum durduk yere hasta oldu kabarık ve halsiz.

Bbbb

Yeni Üye
2 tane kuşum var erkek olan hasta dişi olan kuşun bir şeyi yok. Erkek olan kabarık duruyor ve halsiz uyuyor. Kuşa dokunduğumda kabarıklığı gidiyor ve hemen geri kabarıyor. Yem yiyor su içiyor. Dün suyuna 2-3 damla limon döktüm bugün suyu tazeledim bugün limon dökmedim. Kuşum önceden de böyle olmuştu 1 hafta sonra iyileşmişti. Yine oldu ne yapmam lazım? Fotoğraftaki dışkılar hem dişinin hem erkeğin olabilir. Maalesef veterinere götüremem bir sorundan dolayı.
16774193926297493813758687458544.jpg
IMG_20230226_182951.jpg
IMG_20230226_183004.jpg

Ayrı ayrı tüneklerde durmuyorlar mı? Temiz peçete serin dışkısını takip edin.
Yem yeme oranı eskisi gibi mi? Kuş tüyde mi?
Ayrıca limon damlatmayın artık
Bazen aynı tünekler de durabiliyorlar bu yüzden dışkısını tam olarak takip edemeye biliyorum. Yem yeme oranı aynı evet. Tüy de değil galiba tür dökmüyor.

Hava akımına maruz kaldı mı? En doğru teşhis için veteriner görmeli biz şu an ihtimaller üzerine ilerliyoruz. Ben bu kadar bilgiyle ancak kuşu sıcak tutmanızı ve entrobac Probiyotik ile gerwit multivitamin alıp kullanmanızı önerebilirim. Ancak bunlar ilaç değil.

Hava akımına maruz kaldı mı? En doğru teşhis için veteriner görmeli biz şu an ihtimaller üzerine ilerliyoruz. Ben bu kadar bilgiyle ancak kuşu sıcak tutmanızı ve entrobac Probiyotik ile gerwit multivitamin alıp kullanmanızı önerebilirim. Ancak bunlar ilaç değil.
Hava akımına maruz kalmadı şuanda önceden de durduğu ortam hep sıcaktı.

Geri