Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum genelde uyku halinde

İyi aksamlar Merve hanım, kuşum artık sabahları çok enerjik, yerinde durmuyor diyebilirim :) Akşam 7 den sonra da uyku haline geçiyor. Bugün kuşum salıncakta uyurken bir ayağı içeride uyuduğunu fark ettim. Bu durum normal mi ?

İyi aksamlar Merve hanım, kuşum artık sabahları çok enerjik, yerinde durmuyor diyebilirim :) Akşam 7 den sonra da uyku haline geçiyor. Bugün kuşum salıncakta uyurken bir ayağı içeride uyuduğunu fark ettim. Bu durum normal mi ?
İyi akşamlar, maşallah umarım korkutmaz bir daha ✨
Evet çok normal hatta iki ayak üstünde uyuduğunda bi şüphelenin.
Her sağlıklı kuş tek ayak üstünde uyur, vücut ısılarını korumak için :)

Çok sevindim 🙂. Akşam uykusuna bırakmadan önce kafesin içinde sevdim biraz başını okşamam için kafasını eğdi daha sonra ben bir şey yapmadan elime çıktı. Ayakları da sıcacık 🙂

Merve hanım merhaba, kuşu oda içinde serbest bıraktım. Bazen uçarken duvarın tavanına vs. Çarpıyor. Bu durum bir sıkıntı yaratır mı ?

Merve hanım merhaba, kuşu oda içinde serbest bıraktım. Bazen uçarken duvarın tavanına vs. Çarpıyor. Bu durum bir sıkıntı yaratır mı ?
Evet yaratabilir. Kanat, ayak kırıklarına, cere kanamalarına ve çok şiddetli çarparsa iç kanama bile olabilir. Çarpmaması için önlemler almalısınız

Evet yaratabilir. Kanat, ayak kırıklarına, cere kanamalarına ve çok şiddetli çarparsa iç kanama bile olabilir. Çarpmaması için önlemler almalısınız
Tavana carpmamasi için nasıl önlemler alabilirim. Örnek verme sansiniz var mi

Tavana carpmamasi için nasıl önlemler alabilirim. Örnek verme sansiniz var mi
Tavana bir iki mecbur çarpacak. Sonra öğrenir zaten oraya kadar yükselmez. Ama çarptığı zaman panik yaparsa kafese koyun direkt ancak öyle tedbir alabilirsiniz.
Diğer yerler için önlem alın ama. Ayna olmasın, perdeler çekik olsun, çiçek olmasın vs.

Tavana bir iki mecbur çarpacak. Sonra öğrenir zaten oraya kadar yükselmez. Ama çarptığı zaman panik yaparsa kafese koyun direkt ancak öyle tedbir alabilirsiniz.
Diğer yerler için önlem alın ama. Ayna olmasın, perdeler çekik olsun, çiçek olmasın vs.
Merve hanım simdi de kafesin tellerini ve yem kabının plastiğini sürekli kemirmeye başladı. Kafesinde kalamar kemiği, mineral blok mevcut. Kemirmesini nasıl önleriz ?

Salıncak aslında çok oyuncak statüsünde değil. Çıngıraklı oyuncakları çok severler. Tüneğindeyken oynayabileceği bir oyuncak asarsanız kafesinde çok yer kaplamamasına dikkat edin ama. Onunla oyalanacaktır
Selamlar Merve hanım, yarım suluğa mercimek tanesi kadar probiyotik ekledim ve karıştırdım. Daha sonra suyun rengi biraz sarıya döndü. Bu normal midir acaba ?

Selamlar Merve hanım, yarım suluğa mercimek tanesi kadar probiyotik ekledim ve karıştırdım. Daha sonra suyun rengi biraz sarıya döndü. Bu normal midir acaba ?
Evet normal. Sarı rengini veriyor probiyotik. Yazın 6,kışın 8 saatten fazla sulukta kalmasın 👍🏻

Merve hanım kuşum avizeleri keşfetti. Şimdi de avizelerden inmez oldu. Nasıl önlem alabilirim 😄
Eyvah eyvah, valla çok zor belledi mi inmez artık ordan 😂
Ancak ilgisini çekebilecek başka bir şey verilirse belki vazgeçer ama avize aşkının yerini tutabilir mi bilemem 😄

Eyvah eyvah, valla çok zor belledi mi inmez artık ordan 😂
Ancak ilgisini çekebilecek başka bir şey verilirse belki vazgeçer ama avize aşkının yerini tutabilir mi bilemem 😄
Merve hanım selamlar, kuşum tekrardan ishal gibi. Ne yapmam gerekir ?

Geri