Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hapşırıyor, Hasta mı ? (videolu)

ramcho

Yeni Üye
Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz çok tedirgin oldum. Videodan hemen önce 5-10 kere arka arkaya hapşırdı ve burnu ıslandı acaba bir problemi mi var bilen arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim.

Sık sık hapşırıyosa soğuk alqınlığı olabilir kuş hiç cereyanda kaldımı?

yok hiç cereyanda ve soğuk odada bırakmıyoruz. gece yatarken üstü örtülü ılık odada uyuyor.

Tüy döküyor, tüyde diye hapşırma olmuş olabilir. B vitamini, dal darı vs verin. Sulu hapşırık devam ederse kekik çayı yapabilirsiniz.
b vitamini olarak pazartesi perşembe Röhnfried Bt-amin Forte B Vitamini Takviyesi kullanıyoruz. haftada 2 - 3 falanda daldarısı eksik olmuyor.
acaba alarjisi falan mı var birşeye

b vitamini olarak pazartesi perşembe Röhnfried Bt-amin Forte B Vitamini Takviyesi kullanıyoruz. haftada 2 - 3 falanda daldarısı eksik olmuyor.
acaba alarjisi falan mı var birşeye
Haftada 1-2 dal darı yeterli. 3 çok olur.
Sulu hapşırık tekrarlandı mı?
Kuşunuzun yandan videosunu ekler misiniz ama tünekte olsun kuyruğu gözüksün?

Haftada 1-2 dal darı yeterli. 3 çok olur.
Sulu hapşırık tekrarlandı mı?
Kuşunuzun yandan videosunu ekler misiniz ama tünekte olsun kuyruğu gözüksün?
arada bir hapşurunca burnu ıslanıyor.
buyrun videoyu atıyorum. bir de kuşumuz dişi mi erkek mi tam çözemedik yardım eder misiniz onun içinde ?

dişi olduğu nerden anlıyorsunuz? yoo herhangi bir problem yok kanadında uçarken falan bi sıkıntı çekmiyor ama diğerinden yukarda tutuyor böyle genelde.

Son düzenleme:
Kuşun dişi olduğunu ceresinden anlaşılır eğer ceresi beyaz,açık mavi ve kahverengiyse dişidir

dişi olduğu nerden anlıyorsunuz? yoo herhangi bir problem yok kanadında uçarken falan bi sıkıntı çekmiyor ama diğerinden yukarda tutuyor böyle genelde.
Cere renginden anladım. Kahverengi cere dişilerde olur. Kanadı hep öyleyse eğer muhtemelen öncesinde bir sorun olup bu şekilde kaynamış olabilir. Uçmasına etki etmemesi çok iyi.

çok teşekkür ederim yardımlarınız için. bir de arada nadirende olsa dışkısını yiyor, temasını engellemek için alt tellerinin altına koyuyorum kağıt fakat tüneğine gelince arada yiyor görünce engelliyorum. bir sorun teşkil eder mi ?

çok teşekkür ederim yardımlarınız için. bir de arada nadirende olsa dışkısını yiyor, temasını engellemek için alt tellerinin altına koyuyorum kağıt fakat tüneğine gelince arada yiyor görünce engelliyorum. bir sorun teşkil eder mi ?
Evet yedirmemeye özen gösterin. Hastalık kapabilir dışkısından. Ama her şeye rağmen önlenemez bir iki tane yiyorsa yapacak bir şey yok maalesef. Hevesini alınca bırakır zamanla

Geri