Karadeniz Pet

Muhabbet kusum inliyor

Uygan

Yeni Üye
Merhaba
1 yasindaki Muhabbet kuslarimdan teki 1 haftadir inliyor ciftlesmek istiyor sandim fakat bugun agizindan baloncuk cikardigini gordum 2 kez.duvarda yapısmis islak yemlerde var.sanirim kusmus.ama halsiz degil.cok tuy doktu son gunlerde.ne yapmaliyim

Videonuz açılmıyor, tekrar deneyin isterseniz
Merhaba
Dün mikostatin aldim.akşam ve sabah verdim.bugün bogazina takilmadan yem yedi,ağızında baloncuk bir daha olmadı ve şu saate kadarda hiç martıya benzeyen o seside çıkarmadı.halsizlik vs yok..ama biraz önce sesi tekrar çıkarmaya başladı.çiftleşmek istemesiyle ilgisi olabilirmi yoksa hastamı.

Çiftleşmekle hiçbir alakası yok. Maalesef kuş sallabaş gibi görünüyor. Salmonella için gerekli tedavi uygulanmalı. İlerleyen ve kısa bir zamanda daha kötüye gidecektir. O baş hareketini ne zamandır yapıyor? Yeni yapılmış dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

Çiftleşmekle hiçbir alakası yok. Maalesef kuş sallabaş gibi görünüyor. Salmonella için gerekli tedavi uygulanmalı. İlerleyen ve kısa bir zamanda daha kötüye gidecektir. O baş hareketini ne zamandır yapıyor? Yeni yapılmış dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

Arkadaş için şöyle bir video buldum muhabbet kuşuna olur mu bilmem üzüldüm baya durumuna

Birde Uygan arkadaşım kafes o kuş için çok küçük değilmi eziyet bence kuşa yavruluk veya seyahat türü bir kafes o birde renk atmaları var kuşun sağlığı için kötü

Kafesin küçük olmasının sebebi diğer kuşa geçmemesi için 3 gün önce bu kafese geçirdik. Kustuğu için videoda o hareketi yapiyor nadiren yaptığı bir hareket inleme sesini 3 haftadır yapiyor dişkasının rengi mikostatinden sonra biraz koyulaştı

Son düzenleme:
Kafesin küçük olmasının sebebi diğer kuşa geçmemesi için 3 gün önce bu kafese geçirdik. Kustuğu için videoda o hareketi yapiyor nadiren yaptığı bir hareket inleme sesini 3 haftadır yapiyor dişkasının rengi mikostatinden sonra biraz koyulaştı

Kustuğu için o hareketi yapmıyor. Kuşunuz salmonella. Buna eminim. Sallmonella sebepli kusuyor. Dışkı rengi bozulması da o hastalık sebepli. Tünekte durabiliyorken tedavi olmalı. Aksi taktirde önüne alamazsınız, kuş tünekte dahi durmakta zorlanır ve kuş için geç olur.
Aşağıya konu ekliyorum göz atınız. Ama mutlaka salmonelleya yönelik bir tedavi görmeli.
Konu 'MUHABBET KUŞLARINDA SALMONELLA VE TEDAVİSİ' https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuslarinda-salmonella-ve-tedavisi.82450/

Geri