Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Tuhaf Hareketler Sergiliyor

kaanguleer

Yeni Üye
Herkese selamlar iyi forumlar bir muhabbet kuşu sahiplendim aldığım kişi 40 günlük olduğunu söyledi bu konuda sıkıntı yok fakat kuşun bugün evde 3. günü. İlk gün çok çekingendi, ikinci gün parmağımı kafese koyup parmağımla dışarıya çıkarttım uçmadı bile hep elimde kaldı çok korktu. Bugün üçüncü bugün 3-4 saat saldım fakat konduğu yerde dakikalarca oturuyor sadece etrafı izliyor. Uçmuyor fazla, yemek yemesi için vs kafesine koyuyorum yemek yiyor ardından kafeste tabiri caizse deli deli hareketler yapıyor. kendini zor durumlara sokuyor içeride taklalar vs atıyor kanatlarını tüneklere ya da kafesin parmaklıklarına çarpıyo sıkıştırıyor kendisine zarar vericek diye korkuyorum. Neden böyle yapıyordur bilgisi olan var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar...

Mutluluktan yapıyordur, sorun yok. Enerjik, hareketli olması çok güzel. 3 gün daha süre verin, evi etrafı tanıması için. Şimdi etrafı pek bilmiyor, evin haritasını kafasına oturtunca çok güzel bir şekilde uçae her yere konar :)

Teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için. Mümkünse bir soru daha sorabilir miyim ? Ben geceleri çalışan birisiyim yani gece ortalama 4 gibi yatıyorum kuşun kafesi de benim odamda bu onun için bir sorun teşkil eder mi uyku problemi vs gibi.

Teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için. Mümkünse bir soru daha sorabilir miyim ? Ben geceleri çalışan birisiyim yani gece ortalama 4 gibi yatıyorum kuşun kafesi de benim odamda bu onun için bir sorun teşkil eder mi uyku problemi vs gibi.
Rica ederim, merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz bildiğim bir şeyse yardımcı olmak isterim.
Evet problem teşkil eder. Gece uykusunu almalılar. Akşam 9'dan sonra ışık kapalı ve sessiz ortam olması idealidir. En geç 10-11 olmalı. Aksi halde maalesef bağışıklığını düşürür, uykusuzluktan daha hırçın da olabiliyorlar.

Geri