Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda kuruma hastalığı mı var?

maalesef öldü.😔 kurtaramadık…😔
Yani konudaki kuşsa zaten biraz geç kalınmıştı ve çaresi baytril değil konunuzdaki dediğim ilaçlardan birindeydi. Ancak zaten ne benim dediğimi ne de başkalarının dediğini uygulayacak vakti kalmamış.Başınız sağolsun🥀

Bugün bilgili biriyle konuştum pirinç lapası yapıp onu verin pirinç suyunu da suyuna damlatın 2-3 damla ve patates haşlayıp verin dedi bu haşlanmış patatesi ezip lapa pirinçle karıştırıp vereyim mi yoksa ayrı ayrı mı koyayım

Yani konudaki kuşsa zaten biraz geç kalınmıştı ve çaresi baytril değil konunuzdaki dediğim ilaçlardan birindeydi. Ancak zaten ne benim dediğimi ne de başkalarının dediğini uygulayacak vakti kalmamış.Başınız sağolsun🥀
teşekkür ederim.🙏🏻

Kuş vık vık sesi çıkarmaya başladı benimki de umarım iyileşir :(

Haşlanmış patates yaptım fakat yemedi üstüne biraz yem serpiştirdim yine de yediğini görmedim bugün durumu daha kötü kakası bembeyaz ishal şekilde yaptı videosunu çekeceğim hemen

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-05-09 at 16.51.09.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-09 at 16.51.09.jpeg
    334 KB · Görüntüleme: 15
Bence bu kuşun birden fazla problemi var. Forumlar yerine kanatlı uzmanı görmesi gerek. Bulunduğunuz şehirde üniversite varsa veterinerlik fakültelerine bakabilirsiniz. Devlet üniversitelerinde daha uygun fiyatlı olur.
Diğer kuş maşallah çok tatlı görünüyor. Onunla kafeslerini ayırmanızlısınız. Aksi taktirde ona da hastalık bulaşabilir

Kuşları ayırdım hocam ama sürekli birbirlerine ötüyorlar sesleniyorlar karşılıklı birbirlerini arıyorlar bende biraz vicdan yapıyorum bu sefer :(

Bakalım bir süre bunun kakasını takip edeceğim hafif ishali vardı ona da ishal ilacı verdim birazcık b vitamini ile beraber 2 gün sonra bakacağım bunun da ishali devam ediyor mu diye birde yanında eşini kaybedince psikolojik olarak çöküntüye girer mi çünkü şu an odaları ayırmama rağmen sürekli onu arıyor

Bakalım bir süre bunun kakasını takip edeceğim hafif ishali vardı ona da ishal ilacı verdim birazcık b vitamini ile beraber 2 gün sonra bakacağım bunun da ishali devam ediyor mu diye birde yanında eşini kaybedince psikolojik olarak çöküntüye girer mi çünkü şu an odaları ayırmama rağmen sürekli onu arıyor
hiçbir şey olmaz merak etmeyin. sadece öldüğünü görmesin yeterli. ben de öleceğine yakın kafeslerini ayırdım. erkek kuşum hiçbir şey farketmedi, aynı şekilde keyfi yerinde. kendisinde hiç moral bozukluğu görmedim. sadece kafesine kendini yanlız hissetmesin diye ayna koydum. yakın zamanda aynayı da alacağım, tek yaşayamaya devam edecek.

Kuş ölmedi dün çok kötüydü kemikleri iyice belli oluyordu ölecek dedim bugün ilaç verdim kanarya yemi verdim kendine geldi yumurta-havuç rendeleyip karıştırıp koydum yaklaşık 3-4 saattir aralıksız tüm yumurtayı ve havuçları bitirdi 1 tane büyük kızıl daldarıyı bitirdi ve durmadan kanarya yemi yiyor :) birazcık hareketlendi umarım kendine gelecek.

Ekstra olarak B vitamini ile bagırsak düzenleyici ilaç verdim yemleri çıkartıp kanarya yemi koydum (yağlı olduğu için önerildi) şu an suyunu yemini sürekli olarak hiç başını kaldırmadan yiyor umarım kendine gelecek

Geri