Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağı tüle takıldı

burcuakdmr1

Yeni Üye
Kuşum, çok hareketli bir kuş. Bugün, gün boyunca oyun oynadıktan sonra, her zamanki gibi kafesine kendisi girdi ve tüneğinde 21.00 gibi uykuya daldı.
Benim ise, küçük bir iş için yanından 5 dakikalığına ayrılmam gerekti. 5 dakika geçmeden döndüğümde ise kuşumun sağ ayağının tüle takıldığını gördüm. Yanına geldiğimde sağ ayağının ne tarafının tüle takıldığını göremediğim için müdahale etmedim. İlk fotoğrafta gördüğünüz üzere kavraması normal gözüküyor. Muhabbet kuşum, bacaklarına dokunmama izin vermediği için 2 3 dakika salıp bir defa yürüttüm. Bu süreç içerisinde yürümesi gayet normaldi. Sonrasında yavaşça kafesine geri bıraktım. Fakat, kafesindeyken bir ara sağ ayağını kaldırdı, muhtemelen canı acıdı ve hızla bıraktı. Ayak sıcaklığı normaldi. Şu anda uyuyor. Hafif derecede incinmiş olabilir mi bacağı?

Ekli dosyalar

• 20230913_213035.jpg
    20230913_213035.jpg
    885.2 KB · Görüntüleme: 20
  • 20230914_012637.jpg
    20230914_012637.jpg
    491.9 KB · Görüntüleme: 20
Güncelliyorum. Aynı ayağı 2.defa tüle takıldı, fakat bu seferkine kuşuma sakin ol şeklinde telkinde bulunarak kendisinin çıkarmasını sağladım hafifçe tülü tutarak. Yine sağ ayağı takıldı. Fakat normal bir takılmaydı ve uyanmıştı. Şu an canı acımıyor gibi gözüküyor, problem olursa güncellemeye devam edeceğim.

Tülü çıkartın veya kafesin en aşağısında konumlandırın, genelde tülün perde gibi olan kısmına değilde renkli dantelli gibi olan tarafına takılıyorlar ben o bölümü içeri katlıyorum ve tülü olabildiğince aşağı tarafta konumlandırıyorum.

Tülü çıkartın veya kafesin en aşağısında konumlandırın, genelde tülün perde gibi olan kısmına değilde renkli dantelli gibi olan tarafına takılıyorlar ben o bölümü içeri katlıyorum ve tülü olabildiğince aşağı tarafta konumlandırıyorum.
Plastik seffaf da kestirebilirsiniz isterseniz ben birkac yildir oyle yapiyordum ayak içeri girince bağırıp hemen cekmeye çalışıyorlar benim naçizane düşüncem

Evet evet benimki de oraya takılmıştı. Bir de ayağı ters takılmıştı, kırıldı zannettim açıkçası.

Geri