Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun bu hareketi nedir?

gowlet

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum 3 yaşında. Önceden çok konuşur, sinirlendirmedikçe bizi ısırmazdı gayet keyifliydi. Son 1 aydır sürekli kaşınıyor, tüy döküyor hatta üzerimizde gezerken kepek gibi beyaz beyaz şeyler dökülüyor. Hiç keyfi yok ve çok hırçın parmağımızı son derecede sert bir şekilde ısırıyor. Şimdi videosunu çektim arada bir de sanki boğazından bişey çıkarmak istiyormuş gibi hareketler yapıyor. Kuşum ilk kez bu sene böyle oldu.

Kuşun yeni yapılmış dışkısını atar mısınız? Kum, probiyotik kullanıyor musunuz?
Kum ve herhangi bir ilaç kullanmıyoruz suyuna vitamin damlatıyoruz sadece. Sabahtan beri kakasını almaya çalışıyorum kafeste yalnız değil dışarı çıkarıyorum sık sık denk getiremedim hala kakasını.

Kum ve herhangi bir ilaç kullanmıyoruz suyuna vitamin damlatıyoruz sadece. Sabahtan beri kakasını almaya çalışıyorum kafeste yalnız değil dışarı çıkarıyorum sık sık denk getiremedim hala kakasını.
Kursak genişletme hareketi yapıyor. En iyi ihtimalle sindirim sorunu yaşadığından yapıyordur. Probiyotik ve gritli kuş kumu temin edin. Sindirimlerine bu iki ürün iyi gelir. Kusma gibi durumlar olursa konuyu güncelleyin

Kursak genişletme hareketi yapıyor. En iyi ihtimalle sindirim sorunu yaşadığından yapıyordur. Probiyotik ve gritli kuş kumu temin edin. Sindirimlerine bu iki ürün iyi gelir. Kusma gibi durumlar olursa konuyu güncelleyin
Az önce tüyleriyle beraber kepek gibi döktüklerini ve kakasını yakaladım.

QHqbUS.jpeg
QHqZOG.jpeg

Ayrıca herhangi bir marka tavsiyeniz var mı?

Ayrıca herhangi bir marka tavsiyeniz var mı?
Kumun gritli olup kapalı bir marka olması yeterli. Ve boyut olarakda muhabbet kuşlarına uygun olsun. Probiyotik ise Röhnfried Entrobac. İnternet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniz. 20 gram fazlasıyla yeter.

Kumun gritli olup kapalı bir marka olması yeterli. Ve boyut olarakda muhabbet kuşlarına uygun olsun. Probiyotik ise Röhnfried Entrobac. İnternet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniz. 20 gram fazlasıyla yeter.
Peki bu dökünlenler nedir? Kuyruk tüylerinde de tüpler var çok kaşınınca hatta elimizde sevdiğimizde bile çok dökülüyor tüyleri.

Dışkısı kötü değil. O dökülen kepek gibi olanlar bir sorun değil. Çoğu kuş ara ara döker. Anormal değildir eğer ki yıl içinde sürekli sürekli dökmüyorsa. Tüy sağlığı için B vitamini, genel sağlık için de gerwit multivitamin verin. Ama takılacak bir durum değil, endişe etmeyin

Dışkısı kötü değil. O dökülen kepek gibi olanlar bir sorun değil. Çoğu kuş ara ara döker. Anormal değildir eğer ki yıl içinde sürekli sürekli dökmüyorsa. Tüy sağlığı için B vitamini, genel sağlık için de gerwit multivitamin verin. Ama takılacak bir durum değil, endişe etmeyin
Tüy dökümü mevsim geçişlerinde olurdu 15 gün sürer normale dönerdi. Bu seferki durum 1 aydan fazla sürdü. Keyfi yok ve çok hırçın. Bu dediklerinizi alıp vitaminlerin hepsini suyuna mı karıştırıyoruz?

Geri