Karadeniz Pet

Muhabbet kusumun gagasinin etrafi boyle oldu.

Hocam kuş 2 gün dışarda kalmış, üstüne bu halde 3-4 aydır yaşıyor, benim kuşum olsa çoktan ölmüştü bu narinlikle. Bu kuş maşallah belliki güçlü bir kuş. Tabi Allah bilir ama bence ilacı temin edene kadar bir şey olmaz, kaybetme olasılığı var ama yüksek demeyelim bence yinede :)
Evet güçlü bir kuş fakat mantar oranı çok fazla ve ağızdan içeri yayılma olasılığı çok yüksek. Ne kadar çabuk önlem alınırsa o kadar iyi olur.

Peki onerdiginiz bir ilac varmidir
İngiltere ile Türkiye arasında kullanılan ilaçlar bakımından fark vardır. Türkiye'de kullanılan ilacı İngiltere'de kullanmayabilirler.
Sizin yapabileceğiniz en iyi şey Kuşlar için ilaç satan bir Eczane veya Petshop'a danışmak olacaktır. size bu konuda en yardımcı olabilecek kişi onlardır.

Siz şu an dediğimin dışında bişi yapmayın..
Ayaklari bu sekilde bi bakarmisiniz.
20211019_154932.jpg

Normal 20 bilezik bu arada kuşunuz 1 yaşında..

Ben daha buyuk saniyordum.Oksijenli suyu aldim gagasina surmeye basliyorum.
Rica etsem temizlenince fotoğrafını buraya tekrar atar mısınız, son halini ve kaç güne geçeceğini merak ediyorum, bu arada kolay gelsin inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur 🙏

İngiltere ile Türkiye arasında kullanılan ilaçlar bakımından fark vardır. Türkiye'de kullanılan ilacı İngiltere'de kullanmayabilirler.
Sizin yapabileceğiniz en iyi şey Kuşlar için ilaç satan bir Eczane veya Petshop'a danışmak olacaktır. size bu konuda en yardımcı olabilecek kişi onlardır.
Rahatsiz ediyorsam ozur dilerim ama bir sorum olucak kusa oksijenli suyu surdum ama mantar olan yerleri bi yerlere surtuyor surely.Bunun sebebi nedir

Rahatsiz ediyorsam ozur dilerim ama bir sorum olucak kusa oksijenli suyu surdum ama mantar olan yerleri bi yerlere surtuyor surely.Bunun sebebi nedir
Oksijenli su yakar birde sevmezler öyle krem vs sürülünce sağa sola sürüp atmaya çalışırlar. Bu yüzden kafesin ve ekipmanlarının temizliğine dikkat edin.

Rica ederim, aklınıza takılan her şeyi çekinmeden yazın elimizden geldiğince, bildiğimiz kadar yardımcı oluruz. Kuşunuz en kısa zamanda iyileşir inşallah🙏🏻
Birset daha sorabilirmiyim.Haraketlerini takip ediyorum bir yandan asiri derecede kasinmaya basladi ayaklarini tuylerini kasiyor surekli.Birde tuvaletini cok yapmaya basladi yaklasik 10 dakika arayla 4-5 tane tuvalet gagasiyla poposunu kasiyor gagasida kirleniyor.

Birset daha sorabilirmiyim.Haraketlerini takip ediyorum bir yandan asiri derecede kasinmaya basladi ayaklarini tuylerini kasiyor surekli.Birde tuvaletini cok yapmaya basladi yaklasik 10 dakika arayla 4-5 tane tuvalet gagasiyla poposunu kasiyor gagasida kirleniyor.
Streslenmiştir bir şey olduğundan değil bence. İsterseniz yeni yapmış dışkı fotoğrafı atın ona da bir bakılsın.

Mantar kaşıntı yapar bu normal bir davranış. Şu sıra tüy döküm zamanı kuşlar için tüye girecek olabilir tüylerini tarıyordur. İlacı sürerken tuttuğunuz için stres yapmıştır o da sık dışkılamaya yol açar hatta bu yüzden biraz dışkısının yapısının da bozulması normaldir. Yine aynı sebepten dışkısı popusuna yapışmıştır onu temizliyordur.

Mantar kaşıntı yapar bu normal bir davranış. Şu sıra tüy döküm zamanı kuşlar için tüye girecek olabilir tüylerini tarıyordur. İlacı sürerken tuttuğunuz için stres yapmıştır o da sık dışkılamaya yol açar hatta bu yüzden biraz dışkısının yapısının da bozulması normaldir. Yine aynı sebepten dışkısı popusuna yapışmıştır onu temizliyordur.
Ben suanda cok stresliyim bu yuzden herseyi kotu bir acidan dusunuyorum galiba.

Ben suanda cok stresliyim bu yuzden herseyi kotu bir acidan dusunuyorum galiba.
Kuş çok şanslı ki kendisi için endişelenen bir sahibi var. Eski evinden kaçtığı iyi olmuş, siz onun şansı olabilirsiniz. Siz streslenmeyin ki kuş da bunu hissetmesin, minikler ama hissediyorlar her duyguyu.

Oksijenli su % 3 ' lük Hidrojen peroksit çözeltisidir. Dezenfektan olarak kullanılır. Kuşun canını yakmaz. Kuşlar vücutlarına bir şey sürülmesinden hoşlanmazlar.

Geri