Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kafasında Siyah Noktalar Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nightbird

Yeni Üye
Dün bu siyah noktalar yüzünden veterinere götürdüm ve veteriner hiçbir şeyi olmadığını, belki küçük bir deri enfeksiyonu olabileceğini söyleyip suya katmalık iki tane ilaç verdi. İlaçlı suyu iki gündür lıkır lıkır içiyor ama bugün kafasındaki siyah noktalar daha bile artmış. Bit olabilir mi sizce? Veteriner hiçbir şeyi yok dedi ama kafasında gözle görülür siyahlıklar var. Çok korkuyorum açıkçası. Aynı durumla karşılaşan veya bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
tüy e girmiş olabilir mi kuşunuz? görsel resim paylaşırmısınız

tüy e girmiş olabilir mi kuşunuz? görsel resim paylaşırmısınız

Benim telefonumun kamerası problemli. Ablamdan bugün veya yarın telefonunu ödünç alabilirsem atarım.

Bu arada o siyahlıklar bildiğiniz simsiyah ve bana pek tüy gibi görünmedi. Kuşun kafasının üstü beyaz bu yüzden çok rahat ayırt ediliyor siyahlıklar. Kuşun boynu mor, gövdesi koyu mavi, kanatları siyah, kafasının üstü beyaz. Kafasının üstü beyaz olan kuştan niye siyah tüyler çıksın ki? o_O:(

Edit: Şimdi kuşun kafasına ve ceresine tuz ve çok az bir şey sirke katılmış ılık suya batırılmış temiz kulak pamuğunu sürdüm mikrop veya bakterilerin ölmesi için, doğru mu yaptım sizce?

Son düzenleme:
Tüy kapsülüdür onlar beyaz olsada siyah çıkar ve patlar içinden tüy çıkar

Tüye girmiştir sıkıntı yok

Bu siyah noktalarla ilgili bir şey daha var. Bu noktalar tüylerin tepe kısmında. Çıkacak tüy olma şansı kaçtır ki bunun?

Kusunuz tüyde kesin bilgi icin resmini gormek gerek endiselenecek bir durum yok

Tamam işte zamanla kaybolacak onlar

selam kuşunuz nasıl oldu?aynı sorunla ben de karşılaştım.tatile gittiğimizde anneanneme veriyoruz kuşu ve her geri aldığımızda kafasında birsürü siyah noktalar oluyor ve depresyonda gibi ama bir iki hafta aşırı ilgi gösterince geçiyor.ve tüyler diken gibi oluyor siyah noktalar olduğunda.geçen ay kuşun kafesinde heryer kan içindeydi burnu kanıyormuş ve hapşırınca heryere yayılıyormuş biraz ilaç kullandıktan sonra bir daha kanamadı ama hiç konuşmuyor normalde cümle bile kürüyor ve çok haraketli.ve dün siyah noktalar gene oluştu çok sevgi gösteriyoruz ama 4 yaşında belki o yüzdendir veya eş istiyordur.fikri olan varsa yazsın lütfen

Tüy dönemindeyken hareketsiz olması gayet normal. Ama bir yerlerinin kanaması normal değil

Agalar simdi basitce benim kusun kafasinda diyerlerinden daha daha sert 3 tane tuyumsu bi sey var tuy gibi ama degil gibide kirmizi ucu sihay ne olabilir hilen varmi

Abi bu niye oluyo kafasında hiç bişey yok halsizleşdi zayıfladı

Ekli dosyalar

• 20230409_235911.jpg
    20230409_235911.jpg
    845.9 KB · Görüntüleme: 196
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri