Karadeniz Pet

Mutsuz Aile Tablomuz

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Az önce değerli hocamız @grkmgzde nın konusuna bir baktım, mutlu aile tablosu yazmış :mad: Dedim benim ne eksiğim var? Tabiki mutsuz aile tablosu olmamız :D:D Bugün dün öğrendiğim uygulamayı faaliyete geçirdim, yuvalığın arka kapısından telefonun ucunu içeri soktum ve tahtanın arasına sıkıştırdım. Açtım youtube dan bir muhabbet kuşu yavruları olan yuvalık videosu. Dişi kuşum meraktan çatladı çatladı önce yuvalığın girişini falan kemirdi kafasını içeri soktu çıkardı falan filan. Sonra bir baktım içeri girdi tabi ben çıt dahi çıkarmıyorum beni görmüyorlar :D:D Biraz bir şeyler eşeledi, talaşlar yüzüme geldi arkası aralık olduğu için yine sesimi çıkarmadım ama güldüm :D:D Sonra dişi dışarı çıktı biraz daha oyalanıp. Az önce bunu yine denedim ve bu sefer olmadı. Telefonu öyle takılı bıraktım gitti elimi yıkamaya döndüğümde dişi yuvalığın girişinde içeriye bakıyordu girmemiş ama. Beni görünce oradan kaçtı tabi. Ya acaba ben varım diye mi çiftleşmiyor bunlar :D:D Sizce bu bir gelişme

ya kardeşim :D güldürdün muhabbet kuşu hazır olduğunda yuvalığına girer zaten o kuşun meraktan yuvalığa girmesi birşeyi değiştirmez . sal kuşları baba zamanı var

ya kardeşim :D güldürdün muhabbet kuşu hazır olduğunda yuvalığına girer zaten o kuşun meraktan yuvalığa girmesi birşeyi değiştirmez . sal kuşları baba zamanı var

En azından güldürebiliyorum demekki, sadece çiftleştiremiyorum sanırım :D Şimdi dişi kuş benim zorumla mı girdi yani bu bir gelişme sayılmaz mı? :D Nasıl salayım dışarı mı salayım? Siz benim kuşları biliyor musunuz ona göre mi diyorsunuz usta? Ne yapayım şimdi ben dipçik gibi olan kuşlarıma mama dayıyorum kafesten hiç çıkarmıyorum gayet iyiler samimiler falan filan çok şey ona rağmen mi salayım?

ben ilk çift aldığımda 2 sene dişi yuvalığa dahi girmedi erkek kızgındı kur yapıyordu dişiden karsılık yoktu eşlerdi dişi kötüydü değiştirmemi söylediler ama benim evime adım atan kusa ben bağlanırım burakamam birgün staj dan evime geldim dişi kafesin ızgarasında erkek eşleşmeye zorluyor dişi bağırıyor felan hemen ayırdım kafasından darbe almıs kafes kan içinde kaldı kafası delinmişti kusun kan kustu 1 gun dayanamadı o yüzden burak dişi kuş hazır oldugunda olur sabır .

dişi kuşun evcil değilse ve senden rahatsız oluyorsa sakin sessiz ortamda olmasına fayda var kuşları kafese hapsetmek hiç birseyi değiştirmez.

ben ilk çift aldığımda 2 sene dişi yuvalığa dahi girmedi erkek kızgındı kur yapıyordu dişiden karsılık yoktu eşlerdi dişi kötüydü değiştirmemi söylediler ama benim evime adım atan kusa ben bağlanırım burakamam birgün staj dan evime geldim dişi kafesin ızgarasında erkek eşleşmeye zorluyor dişi bağırıyor felan hemen ayırdım kafasından darbe almıs kafes kan içinde kaldı kafası delinmişti kusun kan kustu 1 gun dayanamadı o yüzden burak dişi kuş hazır oldugunda olur sabır .
Ah ya çok üzüldüm ya, dişi kızgın mıydı peki? Gerçekten eş miydiler? Kaşıyorlar öpüşüyorlar besliyorlar falan yani? Çok üzüldüm şu an nasıl olmuş ki acaba :(

Benim gibi heyecanlı ve sabırsız birine ve sürekli kafası karışan birine böyle bir hikaye denir mi usta ya şimdi ben iyice bittim

dişi kuşun evcil değilse ve senden rahatsız oluyorsa sakin sessiz ortamda olmasına fayda var kuşları kafese hapsetmek hiç birseyi değiştirmez.
Dışarıda ilgileri hep başka şeylere yöneliyor ama onu da yaptım.. Şu sıralar en azından erkek kuşum yuvalığı falan kemirdi inceledi sanırım.. Ne bileyim fikriniz beni şaşırttı, denedim olmadı çünkü dışarda erkek hep başka yerlere gitti durdu dişi ile arada ilgilense de dişi yine izin vermedi vs ne bileyim ya ve evet, dişi evcil değil

Valla sesli guldum hehehe

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eşlerdi yavruyken almıştım . aralıksız kur yapardı erkek dişi karsılık verirdi bazen ama çiftleşme olmadı kasıma kusma vardı tabiki . yeni dişi kuşum ele omuza geliyor kafesi acıyorum usta dişi erkeğe kur yapıyor daha yeniler kavga var ama 1 aya yumurtamız hazır inşallah

Valla sesli guldum hehehe

Çok çaresizim çok deniyorum olmuyor deniyorum gelişme sayılmıyor evde tarçın bulamadım uzun, kalmamış bende yuvalığa bu şekilde dikkat çekeyim dedim dünkü muhabbetimizden sonra :D:D Toz halinde tarçın serpeyim dedim sonra acaba bit olur mu diye de serpmedim bunu yaptım :D

eşlerdi yavruyken almıştım . aralıksız kur yapardı erkek dişi karsılık verirdi bazen ama çiftleşme olmadı kasıma kusma vardı tabiki . yeni dişi kuşum ele omuza geliyor kafesi acıyorum usta dişi erkeğe kur yapıyor daha yeniler kavga var ama 1 aya yumurtamız hazır inşallah
Deme yav, ben ne olacağım. Sizinde torunlarınız torunlarını görürüm hala bu forumda böyle yazarım gibi geliyor artık :D

Çok çaresizim çok deniyorum olmuyor deniyorum gelişme sayılmıyor evde tarçın bulamadım uzun, kalmamış bende yuvalığa bu şekilde dikkat çekeyim dedim dünkü muhabbetimizden sonra :D:D Toz halinde tarçın serpeyim dedim sonra acaba bit olur mu diye de serpmedim bunu yaptım :D
Tarcini merakimdan denedim bugun ama sallamadilar :)

ne zaman aldın dişiyi.
Ayın 21 inde :D İlk iki gün hep korktu ama kaşıdı erkek dişiyi yani dişi buna izin verdi. 3. Gün dişi de erkek kuşumu kaşımaya başladı, erkek kusuyordu zaten. Ayırdığım zaman dişi erkek kuşuma koşa koşa gitti yanına hemen kaşıdılar birbirlerini özlemiş gibi falan. Dünden önce de erkek kuşum yuvalığın başında bir şeyler yapıyordu yuvalığa, küçük tahta girişini falan kemiriyordu uzun tahta çubuğunu. Sürekli bir gelişme oluyor yani ama böyle yorumlar da olunca ben korkuyorum :D Ekli dosyayı görüntüle 9864 Ekli dosyayı görüntüle 9865

kuşların güzel yavru almana engel yok daha henüz yeni eşe atmışsın zamanla olacaktır dişinin ortama erkege alışması lazım.

kuşların güzel yavru almana engel yok daha henüz yeni eşe atmışsın zamanla olacaktır dişinin ortama erkege alışması lazım.
Kızgınlık geçer gibi bir durum söz konusu mu? Yani dişi de kızgınlığın geçmesi söz konusu olur mu?

kuş bir kere kızgınlığa girer geçmez.
İyi iyi buna sevindim, şimdi konumuza dönersek benim yaptığım bu yuvalığa alıştırma çabası işe yaradı mı yaramadı mı? Yarar mı yaramaz mı? :D:D

sadece merak başka birşey değil gelişim olarak görülemez ama buda bir adım hazır oldugunda yuvalıkla daha fazla ilgilendiricektir . kuşun senın zorunla yuvalığa girmesi yavru yapmaya hazır oldugunu göstermez. bunun yuvalıkla alakası yok yakın arkadasım yuvalık takmadıgı kuşun halde kafes dibine yumurtladıgını şahit oldum .

Geri