Karadeniz Pet

Mutsuz Aile Tablomuz

sadece merak başka birşey değil gelişim olarak görülemez ama buda bir adım hazır oldugunda yuvalıkla daha fazla ilgilendiricektir . kuşun senın zorunla yuvalığa girmesi yavru yapmaya hazır oldugunu göstermez. bunun yuvalıkla alakası yakın arkadasım yuvalık takmadıgı kuşun halde kafes dibine yumurtladıgını şahit oldum .
Evet, doğrudur. İnşe'Allah bende güzel sağlıklı uysal yavrular elde ederim

Ahahaha benimde denediğim bir yöntemdi :D ancak ben yuvalığa koymadım telefonu yavru sesleri açtım sadece ve çiftleşme sesleri açtım ondan sonra yavru geldi ama tamamen şans olabilir :D

Ahahaha benimde denediğim bir yöntemdi :D ancak ben yuvalığa koymadım telefonu yavru sesleri açtım sadece ve çiftleşme sesleri açtım ondan sonra yavru geldi ama tamamen şans olabilir :D
Bende öyle yapıyorum ama bu sefer kafeste dört dönüyorlar kuş sesinden dolayı, kuşu görecek ya keretalar. Bunu da yapayım o zaman ne kaybederim ki :D:D

Bende öyle yapıyorum ama bu sefer kafeste dört dönüyorlar kuş sesinden dolayı, kuşu görecek ya keretalar. Bunu da yapayım o zaman ne kaybederim ki :D:D
Sürü psikolojisi taşıyan hayvanlar o sebeple özenerek yapıyorlar aslında birazda emin olun o sebeple siz dinletin :D

Sürü psikolojisi taşıyan hayvanlar o sebeple özenerek yapıyorlar aslında birazda emin olun o sebeple siz dinletin :D
Yanına çift aldıktan sonra mı oldu demiştiniz? Ben almak istemiyorum da :D:D:D

O ciftlesme sesini henuz ciftlesmeyen kuslarim icin yapacamda kuluckada olan disim var bir kere actim ciftlesme sesini kuluckadakinin esi aska geldi yuvaya daldi disi kus car car bagirip kovdu yuvadan daha acmiyorum o yuzden :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O ciftlesme sesini henuz ciftlesmeyen kuslarim icin yapacamda kuluckada olan disim var bir kere actim ciftlesme sesini kuluckadakinin esi aska geldi yuvaya daldi disi kus car car bagirip kovdu yuvadan daha acmiyorum o yuzden :)

Sesli güldüm :D İnşe'Allah benimkiler de tez zamanda yavrulasalar güzel güzel sağlıklı sağlıklı

Gercekten sabir isi. Ben ilk ciftimi yuvaliktan yakin zamanda cikmis bir cift aldim birlikte buyurler es tutarlar hemde diye. Sonra hem biran once yavru alayim diye hemde birden fazla cift olmasi olumlu etki yapar diye yetiskin daha once yavru vermis bir cift daha aldim. Aldigim uretici 15 gun icinde ciftlesirler dedi. Ama isin asli oyle degil. Erkek disiye kur yapiyor yanasiyor disi bunu kovaliyor. Baktim olacak gibi degil 15 gun ayirdim bunlari. Tekrar birlestirdigimde disi erkege kur yapmaya erkek kovmaya basladi yani huylari degisti :) sonra ilk aldigim yavru ciftin ikisininde disi oldugu anlasildi :)

Gercekten sabir isi. Ben ilk ciftimi yuvaliktan yakin zamanda cikmis bir cift aldim birlikte buyurler es tutarlar hemde diye. Sonra hem biran once yavru alayim diye hemde birden fazla cift olmasi olumlu etki yapar diye yetiskin daha once yavru vermis bir cift daha aldim. Aldigim uretici 15 gun icinde ciftlesirler dedi. Ama isin asli oyle degil. Erkek disiye kur yapiyor yanasiyor disi bunu kovaliyor. Baktim olacak gibi degil 15 gun ayirdim bunlari. Tekrar birlestirdigimde disi erkege kur yapmaya erkek kovmaya basladi yani huylari degisti :) sonra ilk aldigim yavru ciftin ikisininde disi oldugu anlasildi :)

Ooo, bayağı karışıkmış :) Bende mi ayırsam?

Sizin ayirmak icin erken daha :)

Ayirma yontemi 1.5 2 ay sure gecip es tutmayan kuslarda yapilir

Az önce değerli hocamız @grkmgzde nın konusuna bir baktım, mutlu aile tablosu yazmış :mad: Dedim benim ne eksiğim var? Tabiki mutsuz aile tablosu olmamız :D:D Bugün dün öğrendiğim uygulamayı faaliyete geçirdim, yuvalığın arka kapısından telefonun ucunu içeri soktum ve tahtanın arasına sıkıştırdım. Açtım youtube dan bir muhabbet kuşu yavruları olan yuvalık videosu. Dişi kuşum meraktan çatladı çatladı önce yuvalığın girişini falan kemirdi kafasını içeri soktu çıkardı falan filan. Sonra bir baktım içeri girdi tabi ben çıt dahi çıkarmıyorum beni görmüyorlar :D:D Biraz bir şeyler eşeledi, talaşlar yüzüme geldi arkası aralık olduğu için yine sesimi çıkarmadım ama güldüm :D:D Sonra dişi dışarı çıktı biraz daha oyalanıp. Az önce bunu yine denedim ve bu sefer olmadı. Telefonu öyle takılı bıraktım gitti elimi yıkamaya döndüğümde dişi yuvalığın girişinde içeriye bakıyordu girmemiş ama. Beni görünce oradan kaçtı tabi. Ya acaba ben varım diye mi çiftleşmiyor bunlar :D:D Sizce bu bir gelişme

hahahahahah ne güldüm ya :D :D :D

Muhabbete bende dahil olayım dedim.. Gülmedim dersem yalan olur. Keyfim yoktu yerine getirdiniz.. Çok sağol Sakuram nickli arkadaşım.. Bende kendi tecrübem den sana bir şey diyeyim o zaman. Benim çiftimde 4'buçuk yıl hiç eşleşme olmadı. Sorun dişideydi ben değişmedim o benim kızımdı artık. Kaşıma yem kusma boldu ama çiftleşme olmadı 4'buçuk yıl sonra beklenen oldu. düşün yumurtalar da geldi derken hiç bir yumurta döllenmemişti. Yumurtaları aldım yuvadan.. Sonra kızımı kaybettim. Yeni dişi aldım. Şimdi bende çiftleşsinler torun sahibi olayım diyorum bakalım..
*Acele etme.. Takip et.. Onlara biraz zaman ver olur mu. 4'buçuk yıl beklemiş biri olarak bunu diyorum sana..

Geri