Karadeniz Pet

Sizce işe yarar mı ?

SypBerkay

Meraklı Üye

İnternette böyle bir video gördüm sizce işe yarar mı ayrıca kuşlara zarar verebilir mi

Merhaba, kuşuma bugün internetten vitamin ve pelet yem aldım. Gold wings markalı b vitamini ve multi vitamin kullanıyordum. Dün besleme tablosunu okudum.
Eksikler olduğunu görünce tamamlamak istedim. Doğru yapmış mıyım?
İyi bayramlar

Ekli dosyalar

• 1AC8A4AC-E6C0-4DE2-8BE5-575DA9A23543.png
    1AC8A4AC-E6C0-4DE2-8BE5-575DA9A23543.png
    931.4 KB · Görüntüleme: 22
çilek dışında meyve ve sebze yemediği için deneyelim istedim. Anasonlu kuş kumu kullanıyorum bu arada yeterli mi? Tohum ve kum öneriniz var mı?
Bir de gold wingsin vitaminlerini kullanmaya devam edeyim mi?

Sağlıklı görünüyor mu? Probiyotik kullanmadığımız için 2 aydır ve ilk kuşum olduğu için bilmeden hata mı yaptım diye korkuyorum.

Ekli dosyalar

• CDF66D71-8003-4A2B-87A8-020F9D2989B3.jpeg
    CDF66D71-8003-4A2B-87A8-020F9D2989B3.jpeg
    910 KB · Görüntüleme: 15
çilek dışında meyve ve sebze yemediği için deneyelim istedim. Anasonlu kuş kumu kullanıyorum bu arada yeterli mi? Tohum ve kum öneriniz var mı?
Bir de gold wingsin vitaminlerini kullanmaya devam edeyim mi?
Aldığınız vitaminleri kullanın. Yani bu tablodaki.
Kuş kumu gritli kuş kumu olması yeterli, mineral blokta alabilirsiniz. ben gardenmix grit kuş kumu kullanıyorum, memnunum. Bilindik markaların grit kumları ve mineral blokları iş görür. Aynı zamanda kalamar kemiği içinde geçerli bu yazdıklarım.
Sağlıklı görünüyor mu? Probiyotik kullanmadığımız için 2 aydır ve ilk kuşum olduğu için bilmeden hata mı yaptım diye korkuyorum.
Sudan dolayı herhalde kendini kabartmış. Hep böyle kabarık değilse normal görünüyordur.
IMG_20230418_024110.jpg

Evet su içerken içine fazla girdi :) çok teşekkür ederim

Aldığınız vitaminleri kullanın. Yani bu tablodaki.
Kuş kumu gritli kuş kumu olması yeterli, mineral blokta alabilirsiniz. ben gardenmix grit kuş kumu kullanıyorum, memnunum. Bilindik markaların grit kumları ve mineral blokları iş görür. Aynı zamanda kalamar kemiği içinde geçerli bu yazdıklarım.

Sudan dolayı herhalde kendini kabartmış. Hep böyle kabarık değilse normal görünüyordur.
Ekli dosyayı görüntüle 67079
Merhabalar tekrardan birçok soru soruyorum ama umarım rahatsız etmiyorum. Kuşuma multi vitamini ve pelet yemi verdim. Bugün dığkı rengi değişti ve biraz sıvılaştı. Normal mi?

Merhabalar tekrardan birçok soru soruyorum ama umarım rahatsız etmiyorum. Kuşuma multi vitamini ve pelet yemi verdim. Bugün dığkı rengi değişti ve biraz sıvılaştı. Normal mi?
Pelet yem yediğine emin misiniz? Aç kaldığı için dışkısı sıvılaşmadı umarım.
Şayet yediyse hafif sarımtırak olabilir dışkısı

Yok kendi mamasını kaldırmadım. Mamasına ve suyuna çok dikkat ediyorum. Günlük temizliyorum ve yeniliyorum. Gold wings mama yeminin içine bir tatlı kaşığı pelet yemi ıslatıp koydum. Pelet yemi yediğini de gördüm kendi normal mamasını da yedi. Aynı zamanda kafesinde dal darısı var onu da yiyor.

Kafesini temizlediğim için şöyle bir tane fotoğraf çekebildim. Hastalanmamıştır değil mi? Pelet yemi direkt çıkarayım mı?

Ekli dosyalar

• 25C00979-C508-41F0-B649-3D4EA1D01021.jpeg
    25C00979-C508-41F0-B649-3D4EA1D01021.jpeg
    297.4 KB · Görüntüleme: 4
Yeni bir değişiklik olarak gold wings marka kum aldım onu da mamasına eklemiştim. Kuşum için biraz fazla kaygılanıyorum. Umarım bir sorun yoktur

Kuru pelet yem kalsın sorun olmaz. Islatmayı hafif nemlendirme şeklinde yapınız. Islak mama çok kalmasın yalnız. Gold wingsin tahmin ettiğim kumuysa o işe yaramıyor. Yani beyaz ince yapılı kristal bir kumsa onu kullanmayın. Gardenmix in gritli kumunu kullanabilirsiniz ve ayrı bir kapta sunmayı deneyin. Dışkıları arada bir değişebilir sorun değil. Yeni sorularınız olursa yeni konu açınız.

Geri