Karadeniz Pet

Suda Yüzen solucanlar

BLueTurp

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarımdan biri bu günü neredeyse tamamen uyuyarak geçirdi tüylerini kabartılı bir şekilde durdu hep ama genede uçubiliyordu. Diğerinde bir sorun halsizlik görmedim ikiside aynı kafeste duruyorlar. Kafesteki suluğu değiştirmeye gittim ve suda yüzen 2 tane solucan gördüm. suluğu boşaltım iyice sabunladım şuan kafese daha koymadım. İlaç kullanmalı mıyım eğer kullanmam gerekiyorsa nasıl bir rutin izlemem gerekir?

Videolarını ve yeni yapılmış dışkılarını atın öyle bakalım
WhatsApp Image 2023-06-25 at 02.28.33.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-06-25 at 02.28.34.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-25 at 02.28.34.jpeg
    200.2 KB · Görüntüleme: 8
Ben konu haricinde bir şey söylemek istiyorum.

1) Kafeste sanırım plastik tünek kullanıyorsunuz, ancak plastik tünekler kuşların ayak sağlığı için zararlıdır, mantara sebebiyet verebilir. Onun yerine tahta tünek kullanınız.
2) Aynalı oyuncak kuşlar için tavsiye edilmiyor, çünkü yansımadaki kuşun özel alanının işgal ettiğini düşündüğü için ona saldırabilir. Bu durum kuşunuzu huysuz ve saldırgan bir kuşa dönüştürebilir. Gereksiz yere strese girmesine neden olabilir.
3) Aynalı oyuncak yerine salıncak veya hamak oyuncak almanız onları daha çok mutlu edecektir. Uyuyacakları zaman hamağın üstüne uzanarak dinlenebileceklerdir.

Ben konu haricinde bir şey söylemek istiyorum.

1) Kafeste sanırım plastik tünek kullanıyorsunuz, ancak plastik tünekler kuşların ayak sağlığı için zararlıdır, mantara sebebiyet verebilir. Onun yerine tahta tünek kullanınız.
2) Aynalı oyuncak kuşlar için tavsiye edilmiyor, çünkü yansımadaki kuşun özel alanının işgal ettiğini düşündüğü için ona saldırabilir. Bu durum kuşunuzu huysuz ve saldırgan bir kuşa dönüştürebilir. Gereksiz yere strese girmesine neden olabilir.
3) Aynalı oyuncak yerine salıncak veya hamak oyuncak almanız onları daha çok mutlu edecektir. Uyuyacakları zaman hamağın üstüne uzanarak dinlenebileceklerdir.
Bilgi için teşekkür ederim.

Kuşları ayırmanızı tavsiye ederim.
Dışkıları hala aynı mı, son durumu nedir, iştahı, neşesi nasıl? Ve veteriner imkanlarınızı da öğrebilir miyim?
Şuan güzel çamlıdayım sarı olan hala iyi durumda. Resimdekinin dışkısı biraz daha iyi ama net birşey diyemiyorum baya halsiz tüm günü uyarak geçirdi sarı kuş tüm gün resimdekinin yanında durdu ikiside yemek yiyor su içiyor resimdeki sanırsam daha az yiyor içiyor veteriner biliyorsanız yarın götürürüm

Şuan güzel çamlıdayım sarı olan hala iyi durumda. Resimdekinin dışkısı biraz daha iyi ama net birşey diyemiyorum baya halsiz tüm günü uyarak geçirdi sarı kuş tüm gün resimdekinin yanında durdu ikiside yemek yiyor su içiyor resimdeki sanırsam daha az yiyor içiyor veteriner biliyorsanız yarın götürürüm
Aryavet veteriner kliniğini önerebilirim. Her türlü evcil hayvana bakıyorlar ve memnuniyet puanı güzel. Size yakınsa yarın gidebilirsiniz.

Dışkılarından neyi olduğunu spesifik olarak anlayamadım. Kabarma, durgunluk ise yine her hastalıkta olan belirtiler. Kuşlardan anlayan bir veteriner en doğru teşhisi koyacaktır. Aksi taktirde dediğim gibi bu kadar belirtiyle ben çözemedim. Sadece veterinere gidene kadar entrobac probiyotik takviyesi yapmanızı tavsiye ederim.

Geri