Karadeniz Pet

Sultan papağanı ölüm nedeni

Ediz

Yeni Üye
Sultan papağanım bu gün öğlen civarı ölü buldum kafesin içindeydi.yemleri vs. Herşeyi yerindeydi kendisi geçen gün dolabımla duvar arasında biryerde başaşağı sıkışmıştı hemen kurtardım fakat çok korkmuştu dili falan titriyordu kendisi bir süre uçamadı daha sonra uçmaya başladı biraz daha sakinleşince hafiften uçmaya başladı ama hala tam uçamıyordu normalde biz odadan çıkınca hemen uçar yanımıza gelirdi fakat o gün uçmadı.fakat yinede çok kötü durumda değildi geçen gece çok fazla ve yüksek sesle bir yıldırımlar çaktı hangisi etki etmiş olabilir en azından içimde bir şey kalmasın amacıyla soruyorum

Belki hastalığı vardı fark edemediniz. Böyle durumlar çok oluyor. Korku nedeniyle iştahtan kesilmesi de ihtimaller dahilinde tabi. Başınız sağolsun.
Teşekkür ederim.Bende hasta olma durumunu düşündüm ama durumu çok iyiydi yani uçamaması dışında bir halsizliği yoktu

Ard arda gelen travmalardan dolayı kalp krizinden gitmiştir kuşunuz. Aynı şekilde olan uçmaktan yürümekten bile kesilen bir sultanımı saatlerce elimden avucumdan ayırmayıp özenle ilgilenerek o travmasından kurtulmasını sağlamıştım fazla duygusal canlılar. muhabbet kuşuyla karıştırmayınız

Kalp krizi ihtimalini bende göz önüne aldım ancak aradan hafta geçtiğini dile getirmişsiniz dolayısıyla o ihtimali eledim.

Yeni bir can sahiplenirseniz kafesi çok iyi temizlemeyi ve kuşunuzun temas ettiği mineral blok, kalamar kemiği gibi ürünleri çöpe atmayı unutmayınız.

Geri