Karadeniz Pet

Üretim hakkında soru ...

• Konbuyu başlatan Volkan ALKAN
  • Başlangıç tarihi
V

Volkan ALKAN

Guest
Arkadaşlar duyguğum kadarıyla üretim aşamasında erkek kuş belli süre sonunda kafesten alınıp başka kafese koyuluyormuş bu doğru mudur ? Doğru ise ne zaman ayırılmalıdır yani üremenin hangi aşamasında ? Ve bu aşağıda resmi olan kuşlarıma ne zaman yuvalık takmam doğru olur ?

wp20130224004.jpg

merhaba..kim demiş erkekler kafesten ayrılmalı diye :) öyle bişey yok ama bu uygulama kuşlar eş olarak uzun zaman bekleyip olumlu sonuç alınamaz ise kızışması için yanındaki dişi ayrı kafese alınıp 1 ay sonra tekrar birleştirilir..bu şekilde kızıştırma amaçlı olabilir..

2. sorunuza gelirsek kuşlarınız daha küçük en az 4 5 ay daha beklemelisiniz derim..şimdilik yuvalık takmanıza gerek yok..

merhaba..kim demiş erkekler kafesten ayrılmalı diye :) öyle bişey yok ama bu uygulama kuşlar eş olarak uzun zaman bekleyip olumlu sonuç alınamaz ise kızışması için yanındaki dişi ayrı kafese alınıp 1 ay sonra tekrar birleştirilir..bu şekilde kızıştırma amaçlı olabilir..

2. sorunuza gelirsek kuşlarınız daha küçük en az 4 5 ay daha beklemelisiniz derim..şimdilik yuvalık takmanıza gerek yok..

++++++++++ :)

Erkek ayırma Kanarya üretimi için geçerlidir. Mubişlerde böyle bir uygulama yok.

Yavruyu öldürür demişlerdi de ondan sormuştum ...

Yavruyu dişi öldürüyor yuvadan atlayınca almazsan.

:):)...........................

Erkek ayırma Kanarya üretimi için geçerlidir. Mubişlerde böyle bir uygulama yok.
kuşları aldığım petshopcu da bana böyle söylemişti...kafamız karıştı....kuş ayırma işi kanaryalarda olur diye ? :confused:

Bunlar daha küçük, ayırma işi biraz daha büyük çiftleşmeyen kuşları kızıştırmak için geçerli.

Geri