Karadeniz Pet

Yaralı kumru yardım..

• Konbuyu başlatan Mehmet Gündoğdu
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Gündoğdu

Guest
Bugün dükkan önünde bir kumru farkettik yerdeki birkaç damla dökülmüş suyu kana kana içiyodu sonra anladıkki yaralı göğüsünden bir darbe almış kedi pençesi sanırım uçamıyor ama kanatlarında sorun yok göğüsteki darbe yüzündenmi uaçmıyordur acaba şu an kutu içinde balkona koydum biraz muhabbet kuşu yemiyle ekmek bide suyuna mubişlerin vitamininden koydum ama kumrular tam olarak ne yer bilen desin lütfen suyuna aspirin filanmı katiyim nasıl toparlanır?

suyuna vitamin yerine aspirin ezebilirsin. ekmek kırıntısı da yer

muhabbet kuşu yemi kabuklu oldugu için yemezler sanırım ama ıslanmış bulguru yerler. ekmek felan verin yani

buğday yer.. Buğday verin etrafınızda illaki güvercin besleyen vardır.. ayrıca kedi değil de atmaca vurmuş gibi geldi bana.. Aspirin vermenizi önermem ağır gelebilir şayet yinede verecekseniz çok az bir parçasını suyuna katın

buğday yer.. Buğday verin etrafınızda illaki güvercin besleyen vardır.. ayrıca kedi değil de atmaca vurmuş gibi geldi bana.. Aspirin vermenizi önermem ağır gelebilir şayet yinede verecekseniz çok az bir parçasını suyuna katın

tabağın içine biraz bulgurla buğday koydum ekmekte var balkonun ışığını açtım belki açtır diye.Atmaca olacağını sanmıyorum çünkü şehrin göbeği bura açık arazi değil ama bilemem yinede umarım uçar düzelip yoksa bende pek birşey yapamam..

sen Buğdayı ve suyunu eksik etme.. Ayrıca atmacanın olmadığı yer yok;) Eskiden güvercin beslediğimden bilirim yani bende şehrin göbeğinde oturuyorum

sen Buğdayı ve suyunu eksik etme.. Ayrıca atmacanın olmadığı yer yok;) Eskiden güvercin beslediğimden bilirim yani bende şehrin göbeğinde oturuyorum

olabilir tabi bilemem ayrıca saksağanlarında bu kuşlara saldırdığını duydum belki ondanda olabilir sizce göğüs bölgesi yarası uçmasını engellermi kendini toparlayınca uçarmı dersiniz?

riskli bir durum göğüs çatalını kırmışsa uçmama durumuda var.. Biz iyisini düşünelim inşaallah uçar

Geçmiş olsun muhabbet kuşu yemini yemiyorlar bende denedim ama yemiyorlar ekmek kırıntısı çimlenmiş buğday yiyiyorlar

Pirinç yiyorlar. Balkonumuza kamp kurmuş 2 çift kumrumuz var pirinç veriyorum seve seve yiyorlar.

kutudan çıkardım balkona bıraktım kafasına göre geziyor yanınada dışardan bir kumru gelmiş arkadaş geziyorlar :)

benim camın onune kumru yuva yaptı bizimki muhabbet kuşu yemini yiyor ama bana bulgur verme demişlerid hayvanı şişirirmiş ama siz bilirsainizz

Kumruyu balkonda serbest bırakmıştım geziniyordu biraz uyudum kalktığımda yoktu balkonda uçmuş demekki kendine güveni geldi atladı demek saolun yardımlarınız için :D

Geri