Yardım! Hollanda mhbt kuşu, Kocaeli üreticleri irtibat telefonları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berkan ERKAN tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Berkan ERKAN
  Gizli

  Herkeze Selamlar

  Ben yavru muhabbet kuşu yetiştirmek istiyorum daha önce belli aralıklarla 5 muhabbet kuşu tek olarak besledim sanırım hepsi yerli türdü ve klasik yeşil renklilerdi.(Klasik yeşiller hoşuma gidiyor) Ailenin bir ferdi gibi olduklarından ilgiden dolayı genelide 3-5 kelime konuşup oynamayı severdi. Şuanda biraz cinsi iri ve rengi değişik, hareketli oyuncu bir kuş beslemek istiyorum. Show Jumbo, Jumbo gibi oldukça iri kuşlar yakından çok iyi bilmesemde internetten resim veya videolarda hantal, hareketsiz ve uykucu bir görünümleri var. Görsel olarak çekoslavakları biliyorum Biraz iri, ince uzun vücut ve uzun tüy yapıları var. Gerçekte Pet Shoplar da pek görememiş olsamda İnternetten Tercihen Hollanda cinsleri tüy uzunlukları, vücut yapıları orta boyutta ve iri göğüs yapısıyla hoşuma gidiyor. Sormak istediğim formda da genelde yerli, çekoslavak, jumbo, ingiliz ağırlıklı kuş besleyenler var. İngilizleri tam anlıyamadım iyice yetişmiş olanları ilerki yaşlarda sanki gözleri tüy yüzünden biraz kapanıyor(Birazda agresif görünümleri var :)) ) gibi jumboları anımsatıyor.

  Not: Muhabbet kuşlarının kökeninin Avusturalyadan geldiğini ve aslında cisnlerinin olmadığını, genetiğiyle oynanıp bu çeşit (ShowJumbo, Jumbo, İngiliz, Çekoslavak, Hollanda ) isimlerle boyutları ve görünümlerinin değiştirildiğinin farkındayım fakat anlatırken terimsel olarak bende cins ve tür kelimelerini kullanmak zorundayım

  Bu yüzden birkaç sorum olcak;

  1.Sorum: Hollanda eğer bu gurup gibi (çekoslavak, ingiliz, jumbo gibi) farklı bir cins veya türde bir kuşmu yoksa Örneğin Jumbo+Çekoslavak , ingiliz+çekoslavak , ingiliz+Yerli gibi eşleşmelerin yavruları mı Hollanda türü oluyor.

  2.Sorum: Hollanda kendine özgü bir kuş ise Kırık yavru gibi terimler söylendiğinden, Kırık yavru ile Saf iyi bir Hollanda türünü nasıl ayırabilirim.

  3.Sorum: Hollanda cinsi ile İngiliz i kıyaslarsak boyutları olsun, hareketlilik olsun neler söyleyebilirsiniz

  Son olarakta 1 adet yetiştirmek üzere Öncelikli Hollanda veya İngiliz, 2 aylığı geçmemiş erkek yavrusu olan, Kocaeli de Kuş üreticiliği yapan arkadaşların onlarla iletişime geçebilmek için irtibat telefonlarını bırakmalarını rica ediyorum.

  Şimdi den herkeze tskler.
   
  #1 Berkan ERKAN, 9 Mayıs 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 9 Mayıs 2013
 2. Berkan ERKAN
  Gizli

  Arkadaşlar Kocaeliden üretici yokmu ???
   
 3. Mehmet ŞEKER
  Gizli

  inş. bulursunuz aradığınız kuşu..
   

Sayfayı Paylaş